PKN Orlen widzi możliwość przedłużenia terminu negocjacji przejęcia Grupy Lotos

21 czerwca 2021, 07:15 Alert
Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek. Fot: Bartłomiej Sawicki/BiznesAlert.pl
Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek. Fot: Bartłomiej Sawicki/BiznesAlert.pl

– PKN Orlen dostrzega możliwości przedłużenia upływającego z końcem czerwca 2021 roku terminu wyłonienia partnera do przejęcia wydzielonych aktywów Grupy Lotos – poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Są możliwości

– Ja nie dam się w żadnym wypadku, w negocjacjach dotyczących przejęcia Lotosu, zaszufladkować poczuciem upływającego czasu. Wszystko generalnie będzie miało swój cel i niebawem o tym publicznie poinformujemy. Pragnę zaznaczyć, że są możliwości przedłużenia terminu, Jeżeli uznamy to za stosowne, to z takich możliwości będziemy korzystać w celu uzyskania jak najlepszego warunku dla przeprowadzenia tej transakcji – powiedział Obajtek podczas konferencji prasowej w Krakowie.

Obecnie w Gdańsku trwa wydzielenie rafinerii z Lotosu. Prezes podkreślił, że w tym procesie do rozstrzygnięcia jest wiele różnych, skomplikowanych spraw, kwestii udziałów, koncesji czy IT. – Wszystko jest potrzebne do tego, aby później było zwymiarowane, wyceniane przez naszych partnerów, więc robimy to zgodnie z zasadami. Jak nam zabraknie czasu, to będziemy [z przedłużenia negocjacji] korzystać, ale może to nie wpłynąć na wydłużenie transakcji. Po tym wszystkim, co zrobimy transakcja jest stosunkowo prosta, bo wycenę można szybko zrealizować. To jest połączenie przez przejęcie, więc pracujemy nad strukturą, wymianą parytetu akcji – zaznaczył prezes PKN Orlen.

ISBNews/Jędrzej Stachura

Kogo wpuści Orlen do Rafinerii Gdańskiej? Negocjacje mogą się przeciągnąć