Ukraińcy piszą, że Orlen chce kupić stacje paliw Ukrnafty, ale nie ma takiej decyzji

13 sierpnia 2021, 13:00 Alert

Media ukraińskie sugerują, że PKN Orlen chciałby kupić stacje paliw na Ukrainie, ale według informacji BiznesAlert.pl nie padła żadna deklaracja Polaków w tej sprawie.

Stacja paliw PKN Orlen. Fot. PKN Orlen
Stacja paliw PKN Orlen. Fot. PKN Orlen

Po spotkaniach prezesa PKN Orlen w Kijowie z ministrami energii i spraw zagranicznych portal ukraiński Enkorr przekonuje, że Polacy są zainteresowani stacjami paliw Ukrnafty należących do Naftogazu oraz Grupy Privat.

Portal Enkorr podaje, że dziesięciu menadżerów Orlenu razem z jego prezesem Danielem Obajtkiem rozmawiało na ten temat w Kijowie. Tematem rozmów były także inwestycje w rafinerie na Ukrainie, dostawy ropy oraz wsparcie przy tworzeniu ministerstwa handlu zagranicznego.

– Orlen to firma z wielkimi możliwościami i liczyliśmy na propozycję inwestycji w wydobycie, wielkie zakłady petrochemiczne i ropociągi, ale póki co pojawiło się tylko pragnienie zakupu stacji paliw Ukrnafty, które – chociaż pożądane – to nie jest zbyt drogie – mówi źródło Enkorr mające brać udział w rozmowach.

Według informacji BiznesAlert.pl rozmowy na temat stacji paliw na Ukrainie nie zakończyły się żadną deklaracją Orlenu. Prezes Daniel Obajtek spotkał się między innymi ze swym odpowiednikiem z Naftogazu, Jurijem Witrenką.

Enkorr/Wojciech Jakóbik

Orlen rozmawia o dalszej ekspansji na Ukrainie po groźbie niedoborów oleju napędowego z Rosji. Rozmawia też z Naftogazem