PKP PLK przywraca ruch ma trasie z Krakowa do Zakopanego

9 lipca 2015, 09:19 Alert
Tory

(PKP PLK)

Przywrócony ruch na trasie Kraków – Zakopane oraz z Katowic przez Tychy, Czechowice Dziedzice do  Bielska Białej i Zwardonia  to efekt prowadzonych non stop prac zespołów technicznych Polskich Linii Kolejowych i pociągów sieciowych PKP Energetyka. W nocy usunięto dziesiątki powalonych drzew i naprawiono zerwaną i uszkodzoną sieć trakcyjną, sprawdzono tor i urządzenia sterowania.

Komunikaty o aktualnej sytuacji i kursowaniu pociągów przekazywane są na bieżąco. Informacja dostępna jest Internecie, w tym w mediach społecznościowych i na http://rozklad.plk-sa.pl/WyszukiwaniePolaczen.

Trwają jeszcze prace na odcinku Wadowice – Bielsko – Biała, Czechowice Dziedzice – Oświęcim, Chybie – Zebrzydowice. Komunikacja autobusowa jest m.in. na odcinkach: Pszczyna – Wisła; Czechowice – Zebrzydowice – Cieszyn ; Rybnik – Żory – Pszczyna; Oświęcim – Czechowice Dziedzice.

Kolejne odcinki będą dziś przywracane do ruchu.

Prace wykonywane są maksymalną liczbą osób i sprzętu, z zachowaniem bezpieczeństwa. Po zakończeniu prac tor jest dodatkowo sprawdzany, by pociągi mogły bezpiecznie kursować.