Kopacz: Podatek od kopalin do analizy

28 lipca 2015, 10:15 Energetyka

Jednym z tematów rozmowy premier Ewy Kopacz z władzami firmy była kwestia podatku od kopalin, który płaci KGHM. Warto, aby eksperci pochylili się nad strukturą opodatkowania obowiązującą w tej chwili – mówiła premier.

Szefowa rządu nie wykluczyła zrównania podatku od kopalin z wchodzącym w życie od przyszłego roku podatkiem od wydobycia węglowodorów. Dodała, że najważniejsze jest wspieranie inwestycji w nowe złoża.

Premier Ewa Kopacz dodała, że dzięki podatkowi od kopalin do budżetu państwa wpłynęło od 2012 roku 5 mld zł.

KGHM kołem zamachowym polskiej gospodarki

KGHM jest elementem koła zamachowego polskiej gospodarki – mówiła premier Ewa Kopacz w Głogowie. Powstały w 1961 r. Kombinat Górniczo – Hutniczy Miedzi zajmuje się wydobyciem i przetwórstwem cennych surowców naturalnych. Jego sercem jest największe w Europie złoże rudy miedzi zlokalizowane w południowo-zachodniej Polsce.

Premier Ewa Kopacz zwróciła uwagę, że polska flaga powiewa dzisiaj nad aktywami KGHM na trzech kontynentach – w Europie, w Ameryce Północnej i Południowej. Premier Ewa Kopacz wizytując KGHM przypomniała, że to bardzo ważny pracodawca dla regionu. Zatrudnia łącznie ponad 34 tysiące osób.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów