? Rozmowa BiznesAlert.pl: Baltic Pipe nabiera realnych kształtów

14 sierpnia 2019, 15:00 Alert

14 sierpnia 2019 roku Gaz–System i amerykańska firma Solar Turbines podpisały umowę na dostawę i serwis kompletu agregatów sprężarkowych do trzech tłoczni gazu, wchodzących w skład Programu Baltic Pipe. Łączna kwota kontraktu wynosi ponad 550 mln zł. Poniżej prezentujemy relacje z konferencji prasowej w kilkuminutowym podcaście przygotowanym przez dziennikarza BiznesAlert.pl, Bartłomieja Sawickiego.

– Umowa z amerykańskim dostawcą sprężarek dla trzech tłoczni zlokalizowanych na terenie Polski to kolejny kamień milowy Programu Baltic Pipe zrealizowany przez Gaz-System. Konsekwentnie urzeczywistniana przez Gaz-System strategia, której celem jest zmiana kierunku przesyłu gazu w Polsce, staje się faktem – podkreślił prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień podczas konferencji prasowej.

Zdaniem Piotra Naimskiego, projekt Baltic Pipe stwarza możliwości powstania konkurencyjnego rynku gazu w naszej części Europy. Została podpisana umowa na dostawę sprężarek dla trzech polskich tłoczni w Programie Baltic Pipe. Sam projekt realizujemy zgodnie harmonogramem co do tygodnia, jak aby projekt był gotowy w październiku 2022 roku – podkreślił minister.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu:

Montaż i produkcja: Michał Perzyński