Podesta: Dynamiczny rozwój Dachser Air & Sea Logistics w Azji i rejonie Pacyfiku

20 maja 2015, 14:37 Infrastruktura
Dachser_ASL

W 2014 roku dywizja Dachser Air & Sea Logistics działająca w Azji i rejonie Pacyfiku, zajmująca się frachtem lotniczym i morskim, uzyskała wzrosty wszystkich wskaźników efektywności. Wolumen towarów przetransportowanych przez operatora był większy o 20 proc. w stosunku do roku poprzedniego, a liczba przesyłek wzrosła o 7,8 proc.

  • Fracht morski wzrósł o 20 proc., do 203.900 TEU
  • Przychód skonsolidowany wyniósł 336 mln euro
  • Wzrost liczby przesyłek lotniczych i morskich o 7,8%, do 355 600

Przychody operatora wyniosły 336 mln euro i były wyższe o 1,85 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Dachser otworzył w regionie 3 nowe oddziały, których liczba wzrosła do 61. Zatrudnienie wzrosło o 4 proc. i wynosi obecnie ponad 1,5 tys.

W ubiegłym roku firma Dachser przejęła udziały w spółkach w Indiach i Tajlandii oraz została większościowym udziałowcem w spółce w Bangladeszu. W ostatnich latach operator zrealizował również szereg inwestycji w Indonezji, Singapurze, Tajlandii, Wietnamie i Malezji, a także rozszerzył swoją działalność w Chinach i Korei.

Edoardo Podesta, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics Azja i region Pacyfiku powiedział: Mimo ogólnego spowolnienia wzrostu gospodarczego w regionie Azji Pacyficznej w zeszłym roku, udało nam się zwiększyć wolumen przesyłek zarówno lotniczych jak i morskich. Mamy ambitny plan rozszerzenia globalnej sieci oddziałów i magazynów, a nasze ostatnie wyniki pokazują, że mamy spore szanse aby ten cel osiągnąć.

Dzięki inwestycjom Dachser we własne lokalizacje w Azji, wysokiemu stopniowi integracji całej sieci oraz dopasowanym rozwiązaniom, klienci operatora zyskują poprawę efektywności łańcuchów dostaw i optymalizację kosztów.

Cały czas staramy się, aby nasi klienci mogli korzystać z naszych wysokiej jakości usług w dowolnym miejscu na świecie. Naszymi inwestycjami w Azji potwierdzamy zaangażowanie w usprawnienie sieci i usług w tym regionie – dodał Podesta.