Polacy zapłacą mniej za gaz od PGNiG

5 stycznia 2017, 06:00 Alert
gaz energetyka

Odbiorcy indywidualni oraz małe i średnie firmy zapłacą mniej za gaz, bo Urząd Regulacji Energetyki (URE) obniżył taryfy o 7 proc. – podała w środę w komunikacie spółka PGNiG Obrót Detaliczny.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę na paliwo gazowe dla klientów indywidualnych oraz biznesowych (zużywających do 25 mln m3 gazu rocznie). Dla blisko 6,8 mln gospodarstw domowych oraz pozostałych odbiorców, cena gazu ziemnego zostanie obniżona średnio o 7,0 proc. w tym: dla odbiorców indywidualnych i małych przedsiębiorstw – obniżka ceny za paliwo gazowe wynosi 6 proc., dla odbiorców biznesowych – uśredniona obniżka ceny za paliwo gazowe wynosi 8,6 proc.- Jest to szósta z rzędu obniżka od sierpnia 2014 roku, co oznacza, że uśredniony spadek cen oferowanego przez nas gazu wysokometanowego wynosi około 23 proc. – mówi Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

Stawki opłat abonamentowych pozostają na tym samym poziomie.Zgodnie z przepisami ustawy Prawo energetyczne Taryfa powinna zostać wprowadzona do stosowania nie później niż 45 dni od dnia jej opublikowania przez Prezesa URE. Wskazany w decyzji Prezesa URE termin obowiązywania nowej Taryfy upływa z dniem 31 marca 2017 roku.

PGNiG Obrót Detaliczny sprzedaje gaz do ponad kilku milionów klientów, głównie gospodarstw domowych oraz małych i średnich firm.

PGNiG/Polska Agencja Prasowa