Polimery Police będą produkowały Gryfilen

20 października 2022, 13:15 Alert

Gryfilen to nazwa handlowa polipropylenu, który będzie produkowany przez Grupę Azoty Polyolefins. Firma zaprezentowała swój nowy produkt w trakcie największych targów branży tworzyw K 2022 w Düsseldorfie. Nazwa Gryfilen nawiązuje do tradycji historycznych regionu w jakim działa spółka.

19 października 2022 roku podczas największych w Europie targów branży tworzyw sztucznych i gumy K 2022 w Düsseldorfie, Grupa Azoty Polyolefins, realizująca projekt Polimery Police ogłosiła nazwę dla swoich przyszłych produktów. To właśnie Gryfilen, który został wybrany przez pracowników spółki w konkursie na znak towarowy.

Projekt Polimery Police jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju.

Produkowany pod marką Gryfilen polipropylen to docelowo portfolio 30 produktów, uwzględniając w tym homopolimery, kopolimery udarowe i kopolimery randomiczne. Wykorzystywane będą między innymi w przemyśle opakowaniowym, artykułów gospodarstwa domowego, samochodowym czy farmaceutycznym.

Grupa Azoty/Michał Perzyński