Gaz-System zapewnia, że Baltic Pipe będzie na czas i bez problemów z Nord Stream 2

31 grudnia 2020, 13:45 Alert
Budowa gazociągu Baltic Pipe. Fot.: Baltic Pipe/Gaz-System
Budowa gazociągu Baltic Pipe. Fot.: Baltic Pipe/Gaz-System

Tomasz Stępień, prezes Gaz-System, w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” mówił m.in o budowie gazociągu Baltic-Pipe, w tym zdementował pogłoski o opóźnieniu projektu oraz zapewnił, że nie będzie problemu z Nord Stream 2. 

Bez opóźnień

– Obecnie nie mam twardych, wyraźnych przesłanek, żeby mówić, że gdzieś utkniemy. Występują odchylenia od harmonogramu, ale można nimi zarządzać i nie mają one wpływu na ostateczny termin zakończenia inwestycji. Zakończenie budowy Baltic Pipe na jesień 2022 roku nie jest w tej chwili zagrożone – powiedział Stępień.

Tomasz Stępień odniósł się również do zagadnienia skrzyżowania Baltic Pipe z podwodną infrastrukturą innych właścicieli. – Mówimy tutaj o kilkudziesięciu właścicielach. W ramach przygotowań, na etapie uzyskiwania pozwoleń, ustaliliśmy warunki techniczne z właścicielami infrastruktury, którą napotykamy czy będziemy napotykać w trakcie realizacji. Wszystkie warunki, które są z tym związane, mamy wydane i podpisane, również z właścicielami infrastruktury Nord Stream 1 oraz Nord Stream 2 – podsumował prezes Gaz-System.

Wprost/Mariusz Marszałkowski