Kwalifikowani Dostawcy Węgla już od jutra będą obsługiwali sklep PGG

29 sierpnia 2022, 12:45 Alert

W ostatnim czasie Polska Grupa Górnicza uruchomiła swój internetowy sklep w którym można kupić węgiel. Dzięki niemu sprzedaż odbywa się na rekordową skalę, a cały proces jest zdecydowanie prostszy. Ponadto w ciągu ostatnich dni grupa ogłosiła swój projekt wprowadzający sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla, którzy mają dostarczać węgiel oferowany w  internetowym sklepie.

Zwały węgla. Fot. Węglokoks
Zwały węgla. Fot. Węglokoks

Polska Grupa Górnicza uruchomiła niedawno swój internetowy sklep oferujący węgiel sprzedawany w znacznie niższej cenie niż prywatne firmy. Zakup surowca za pośrednictwem strony może być nawet do trzech razy tańszy w przeciwieństwie do zamówienia złożonego w pozostałych przedsiębiorstwach. Węgiel można kupić w ograniczonej ilości wynoszącej do trzech ton. Złożone zamówienie zostanie dostarczone do wybranego przez nas punktu i mam gwarancję, że jego nie utracimy na rzecz innych klientów.

Projekt sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla

PGG planuje uruchomić sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla, którzy będą odpowiednio sprawdzeni i spełnią wymagane przedstawione przez grupę normy. Umożliwi to ujednolicenie procedury logistycznej i obniżenie kosztów transportu co wpłynie na cenę węgla oferowanego w sklepie. Grupa poinformowała na swoim profilu na twitterze, że wkrótce usługa zostanie uruchomiona i wprowadzona w życie.

Ta inicjatywa jest bardzo istotna z powodu popytu na węgiel jakim cieszy się sklep. Dokonuje on rekordowych sprzedaży i każda optymalizacja sklepu poprawi jego wydajność, a także prawdopodobnie obniży cenę sprzedawanego surowca. Jest to szczególnie ważne teraz ze względu na zbliżającą się zimę i ogromne oczekiwania wobec sprzedawcy. Dla polskiego rządu istotne jest zapewnienie węgla dla jak największej ilości zainteresowanych obywateli.

Polska Grupa Górnicza/Jakub Sadowski

PGG tworzy sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla