font_preload
PL / EN
Alert Prawo 29 listopada, 2017 godz. 13:15   
REDAKCJA

JSW zacieśnia współpracę z Indiami

JSW fot. Dawid Lach / JSW
Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała porozumienie o współpracy z Jindal Steel and Power Limited (JSPL) dotyczące działań w zakresie projektów inwestycyjnych w sektorze wydobywczym – podała JSW w komunikacie prasowym.

„Umowa zawarta w Indiach definiuje główne obszary współpracy pomiędzy JSW i jedną z najszybciej rozwijających się firm indyjskiego przemysłu stalowego. Sygnatariusze porozumienia planują prowadzenie analiz i badań potencjalnych wspólnych projektów inwestycyjnych w branży wydobywczej. JSW posiada olbrzymie doświadczenie i kompetencje w zakresie wydobywania węgla i produkcji koksu” – napisano w komunikacie JSW.

Partnerzy JSW w Indiach

„Współpraca z JSW jako liderem branży w UE, dysponującym specjalistycznym know-how, umożliwi indyjskiej spółce rozszerzenie działalności oraz wsparcie w realizacji nowych projektów, a JSW umożliwi wykorzystanie potencjału oraz optymalny rozwój zgodny z przygotowywaną aktualnie długofalową strategią spółki” – dodano. Jindal Steel and Power Limited (JSPL) jest firmą branży stalowej. Konglomerat poza sektorem stalowym działa również w energetyce, górnictwie oraz infrastrukturze. JSPL prowadzi działalność w Azji, Afryce i Australii.
We wtorek JSW podpisała także porozumienie z indyjską firmą stalową Essar Steel, dotyczące zacieśnienia współpracy w zakresie sprzedaży i zakupu koksu produkowanego przez JSW.
Polska Agencja Prasowa