Prezes PSG: Koszt przyłączenia biogazowni to problem

28 czerwca 2022, 11:30 Alert

– Naszą ambicją jest budowa gazociągów przystosowanych do przesyłu wszystkich gazów domieszkowych. Największym problemem jest jednak koszt przyłączenia biogazowni do naszej sieci, w istocie – kto ma ten koszt ponieść – powiedział prezes Polskiej Spółki Gazownictwa Robert Więckowski podczas VIII Kongresu Polskiego Przemysłu Gazowniczego.

Biogazownia. Fot. Pixabay
Biogazownia. Fot. Pixabay

„Rynek gazu w nowych realiach”

Prezes Polskiej Spółki Gazownictwa Robert Więckowski, zaznaczył podczas VIII Kongresu Polskiego Przemysłu Gazowniczego, że polskie społeczeństwo nie jest gotowe na odejście od gazu. Według prezesa, Polacy nie mają pieniędzy na drastyczne przejście na źródła energii odnawialnej. Kongres odbył się 27 czerwca w Łodzi pod hasłem „Rynek gazu w nowych realiach”.

Więckowski odniósł się do wykorzystania biogazowni, stawiając pytanie o finansowanie takiego przedsięwzięcia. – Obecna sytuacja sprawiła, że stoimy przed nowymi wyzwaniami. Naszą ambicją jest budowa gazociągów przystosowanych do przesyłu wszystkich gazów domieszkowych. Największym problemem jest jednak koszt przyłączenia biogazowni do naszej sieci, w istocie – kto ma ten koszt ponieść – powiedział prezes PSG.

Polska Agencja Prasowa/Maria Andrzejewska

Jakóbik: Drugi gazoport w Polsce nie zaszkodzi klimatowi, tylko Putinowi (FELIETON)