Błękitne paliwo wpłynęło do Miedzna

2 października 2023, 12:30 Alert

Trwa podłączanie gminy Miedzno do sieci gazowej. Właśnie zakończono prace przyłączeniowe do największego zakładu pracy w gminie. Polska Spółka Gazownictwa deklaruje, że całość prac zakończy się jeszcze w tym roku.

Infrastruktura PSG. Fot. Polska Spółka Gazownictwa
Infrastruktura PSG. Fot. Polska Spółka Gazownictwa

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) zakończyła ostatni etap budowy sieci gazowej do zakładów mięsnych w Żeleźnikach, jest to największy przedsiębiorca w gminie Miedzna. Jak deklaruje PSG do końca roku zakończy się budowa całej sieci, a dostęp do LNG uzyskają wszyscy mieszkańcy gmin Miedzna i Liw.

– Dziękuję Polskiej Spółce Gazownictwa za tak szybką realizację tej inwestycji. To jest wielka chwila dla całej miejscowości i powiatu węgrowskiego, gdyż nie ma obecnie tańszego nośnika ciepła niż gaz ziemny – powiedziała Maria Koc, wicemarszałek senatu.

– Zachęcam mieszkańców do jak najszybszego składania wniosków o wydanie warunków przyłączenia do naszej sieci i podpisywanie umów, tak aby wykonawca mógł je w sposób sprawny wybudować łącznie z realizowaną siecią gazową jeszcze do końca roku, dzięki czemu unikniemy w kolejnych miesiącach rozkopanych dróg i chodników, a mieszkańcy będą mogli cieszyć się z paliwa gazowego w optymalnym dla siebie terminie – powiedział Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

W ramach budowy sieci gazowej w obu gminach powstanie około 13 km samej sieci, dzięki temu dostęp do gazu uzyska ponad 200 gospodarstw domowych. Całość projektu wyceniana jest na około dwa miliony złotych. Polska Spółka Gazownictwa bierze pod uwagę możliwość doprowadzenia sieci gazowych do gmin Wierzbno, Korytnica i Grębków.

Polska Spółka Gazownictwa / Marcin Karwowski

Wspominki zarządu PSG podczas jubileuszu dziesięciolecia działalności (RELACJA)