AlertEnergetykaGaz.

W zarządzie Polskiego LNG doszło do zmian

Metanowiec LNG Clean Ocean w Świnoujściu. Fot. PGNiG

Biuro prasowe Gaz-Systemu poinformowało, że w związku z realizowaną strategią Grupy Kapitałowej doszło do zmian w zarządzie spółki córki – Polskie LNG, która zarządza terminalem LNG w Świnoujściu.

Zmiany w zarządzie Polskie LNG

Jak poinformował Gaz-System, do zarządu spółki Polskie LNG z dniem 14 października br. powołani zostali: Tomasz Stępień, na stanowisko prezesa zarządu i Krzysztof Jackowski, na stanowisko wiceprezesa zarządu.

Natomiast dotychczasowy zarząd spółki Polskie LNG, w składzie Paweł Jakubowski i Bartłomiej Słoma, z dniem 14 października br. złożył rezygnację z pełnionych funkcji.

Jak uzasadniono, zmiany są związane z realizowaną strategią Grupy Kapitałowej Gaz-System obejmującą integrację procesów dotyczących budowy infrastruktury kluczowej dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.
Przypominamy, że Tomasz Stępień i Krzysztof Jackowski zasiadają w zarządzie Gaz-Sytemu, w którym pełnią odpowiednio funkcje prezesa i wiceprezesa.

Spółka Polskie LNG jest właścicielem i operatorem terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Właścicielem spółki jest kontrolowany przez Skarb Państwa Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System.

CIRE.pl

Grzałki z Niemiec zwiększą moc polskiego terminalu LNG


Powiązane artykuły

AI

Bitwa o AI. Zadecydują cena prądu i emisje

Rosnące zapotrzebowanie na moc obliczeniową dla AI grozi wzrostem emisji CO2. Niemieccy urzędnicy obawiają się, że centra danych mogą przenosić...
Niemcy, sieć elektroenergetyczna. Źródło: Freepik

Fala upałów i awarie. U Niemców coraz częściej gaśnie światło

Lokalne blackouty stają się tego lata plagą niemieckiej prowincji. Powodem przerw w dostawach prądu są najczęściej awarie kabli i mniejszych...
Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska podczas konferencji prasowej Urzędem Miasta Bydgoszczy, 4 bm. Konferencja dot. wsparcia finansowego na działania związane z rekultywacją wielkoobszarowych terenów poprzemysłowych i adaptacją do zmian klimatu, a także rządowego wsparcia dla terenów po dawnym Zachemie. (jm) PAP/Tytus Żmijewski

Inwestycje w wielkoskalowe OZE mniejsze niż zakłada ministerstwo klimatu

Inwestycje w duże farmy fotowoltaiczne istotnie zwolniły. Moc nowych instalacji, którym koncesje wydał w półroczu 2025 roku Urząd Regulacji Energetyki...

Udostępnij:

Facebook X X X