W zarządzie Polskiego LNG doszło do zmian

14 października 2019, 16:15 Alert

Biuro prasowe Gaz-Systemu poinformowało, że w związku z realizowaną strategią Grupy Kapitałowej doszło do zmian w zarządzie spółki córki – Polskie LNG, która zarządza terminalem LNG w Świnoujściu.

Metanowiec LNG Clean Ocean w Świnoujściu. Fot. PGNiG

Zmiany w zarządzie Polskie LNG

Jak poinformował Gaz-System, do zarządu spółki Polskie LNG z dniem 14 października br. powołani zostali: Tomasz Stępień, na stanowisko prezesa zarządu i Krzysztof Jackowski, na stanowisko wiceprezesa zarządu.

Natomiast dotychczasowy zarząd spółki Polskie LNG, w składzie Paweł Jakubowski i Bartłomiej Słoma, z dniem 14 października br. złożył rezygnację z pełnionych funkcji.

Jak uzasadniono, zmiany są związane z realizowaną strategią Grupy Kapitałowej Gaz-System obejmującą integrację procesów dotyczących budowy infrastruktury kluczowej dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.
Przypominamy, że Tomasz Stępień i Krzysztof Jackowski zasiadają w zarządzie Gaz-Sytemu, w którym pełnią odpowiednio funkcje prezesa i wiceprezesa.

Spółka Polskie LNG jest właścicielem i operatorem terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Właścicielem spółki jest kontrolowany przez Skarb Państwa Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System.

CIRE.pl

Grzałki z Niemiec zwiększą moc polskiego terminalu LNG