Polskie marki na Forum Przemysłowym w Karpaczu

30 listopada 2017, 14:15 Alert
Polska flaga
fot. Pixabay.com

Innowacyjne opatrunki żelowe, tradycyjna porcelana z Bolesławca, pierwsze w Polsce lodowisko wykonane w całości z tworzyw sztucznych, luksusowe i designerskie baterie łazienkowe wyprodukowane z drewna – to tylko niektóre z najciekawszych propozycji polskich firm, które zaprezentują się podczas wystawy „Made in Poland” w czasie III Forum Przemysłowego w Karpaczu (8-10 grudnia 2017 roku).

Częścią III Forum Przemysłowego w Karpaczu (8-10 grudnia 2017 r.) będzie wystawa „Made in Poland”. To prezentacja małych i średnich przedsiębiorstw, pokazująca potencjał eksportowy tych polskich firm oraz wskazanie branż, w których wzrost może być najbardziej dynamiczny. Organizator Forum Przemysłowego chce w ten sposób promować konkurencyjność polskiej gospodarki wśród partnerów międzynarodowych, jak również to, że Polska jest miejscem powstawania unikalnych wyrobów i rozwiązań technologicznych.

Plastry bez klejenia

Firma KIKGEL jest jedynym producentem nowoczesnych opatrunków hydrożelowych stosowanych w leczeniu oparzeń i innych ran. Technologia została opracowana na Politechnice Łódzkiej. Firma jest m.in. producentem innowacyjnego opatrunku antybakteryjnego nasączonego miodem manuka.

Przede wszystkim „smart”

Seedia tworzy nowoczesną i innowacyjną małą architekturę, która zasilana jest energią słoneczną. Flagowym produktem firmy jest solarna ławka miejska SEEDiA City. Dzięki jej konstrukcji modułowej można stworzyć aż trzy konfiguracje ławki solarnej: prosta bez oparcia, klasyczna z oparciem lub ławka ze zintegrowanymi stojakami na rowery. Dodatkowo ławka wyposażona jest w oświetlenie LED.

Pierwsze lodowisko z tworzyw sztucznych

Firma Aspol-FV jest twórcą pierwszego w Polsce lodowiska wykonanego w 100 proc. z tworzyw sztucznych. Zastosowane tam rozwiązania stały się solidną podstawą budowy geotermalnej technologii dolnych źródeł do gruntowych pomp ciepła. I właśnie budownictwo energooszczędne, innowacje, odnawialne źródła energii to kierunki, na których skupia się spółka ASPOL FV.

Pozostali wystawcy: Antar, Bialcon, Creotech, Dobry Stolarz, EWA-BIS, Fundacja Firmy Rodzinne, Fundacja Pomyśl o Przyszłości, Green Home Design, INSPIRE, Klinkier Przysucha SA, Rafamed, RCIT, Seedia City, Sempre, Wilk Elektronik, Wydawnictwo Zysk, Zakłady Ceramiczne Bolesławiec, ZETO Lublin.

Organizatorem Forum Przemysłowego jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich – organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Miastem Gospodarzem jestKarpacz, a Partnerem – Województwo Dolnośląskie.

Szczegółowe informacje dot. Forum Przemysłowego oraz formularz akredytacyjny znajdą Państwo na stronie organizatora.