Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze w Zgorzelcu

20 sierpnia 2015, 11:45 Infrastruktura

(Ministerstwo Gospodarki)

Współpraca przemysłowa, technologiczna i inwestycyjna to główne tematy Polsko-Niemieckiego Forum Gospodarczego, które odbędzie się 23 września 2015 r. w Zgorzelcu. Organizatorami spotkania są Ministerstwo Gospodarki, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Miasto Zgorzelec oraz Izba Przemysłowo-Handlowa w Dreźnie.

Niemcy to główny partner handlowy Polski. Nasz kraj najwięcej importuje od sąsiadów zza Odry, ale Niemcy są też głównym kierunkiem eksportowym polskich towarów.  W roku ubiegłym Polska awansowała na 8 miejsce jako partner handlowy Niemiec. Firmy niemieckie od lat z powodzeniem lokują swoje biznesy w Polsce, m.in. na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie zainwestowały już prawie 5 mld zł. Co więcej, Polska plasuje się na pierwszym miejscu pod względem atrakcyjności inwestycyjnej dla przedsiębiorców niemieckich.

Program Polsko-Niemieckiego Forum Gospodarczego

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu zapraszamy do skorzystania z formularza rejestracyjnego. Termin zgłoszeń upływa 8 września 2015 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

Formularz akredytacyjny dla uczestników konferencji

Dodatkowych informacji dotyczących Polsko-Niemieckiego Forum Gospodarczego udzielają:

Barbara Budrewicz-Wróblewska, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., tel. +48 76 727 74 71, budrewicz-wroblewska@lsse.eu

Zygmunt Waroch, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Dreźnie, oddział Goerlitz, tel. +49 3581 42 12-22, service.goerlitz@dresden.ihk.de

23.09.2015 r., godz. 10:30-16:00, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, ul. Parkowa 1