Pomaska: Mamy zastrzeżenia do Europejskiego Zielonego Ładu

10 maja 2024, 13:00 Energetyka

– Mamy poważne zastrzeżenia do Europejskiego Zielonego Ładu. […] Zawarte w nim kontrowersyjne przepisy powinny ulec zmianie. Zmiany są konieczne. Chodzi o to, by były korzystne dla Polski – powiedziała Agnieszka Pomaska, posłanka Koalicji Obywatelskiej, w rozmowie z RMF FM.

Agnieszka Pomaska. Fot. Pomaska.pl.
Agnieszka Pomaska. Fot. Pomaska.pl.

  • Te przepisy kontrowersyjne z Zielonego Ładu powinny ulec zmianie. Cel jest jasny i oczywisty – mówiła Agnieszka Pomaska w RMF FM.
  • Mamy taki kalendarz wyborczy, że część ministrów zdecydowała się kandydować i dobrze, że w kampanii mamy jasną sytuację kadrową – powiedziała.
  • Poprzednia ekipa zajmowała się hakami na opozycję. Nie zajmowali się własnymi szeregami – stwierdziła.

– Mamy poważne zastrzeżenia do Europejskiego Zielonego Ładu. Zwrócę uwagę, że to premier Donald Tusk wynegocjował zniesienie konieczności ugorowania. To jeden z konkretów, który udało się załatwić. […] Te przepisy kontrowersyjne z Zielonego Ładu powinny ulec zmianie. Cel jest jasny i oczywisty. Zmiany są konieczne. Chodzi o to, by były korzystne dla rolników i dla nas wszystkich – powiedziała posłanka Agnieszka Pomaska na antenie RMF FM.

Przedstawicielka Platformy Obywatelskiej mówiła także o zmianach na stanowiskach ministerialnych. – Mamy taki kalendarz wyborczy, że część ministrów zdecydowała się kandydować i dobrze, że w kampanii mamy jasną sytuację kadrową. Ci którzy kandydują robią kampanię, a na ich miejsce przychodzą nowi – mówiła.

Agnieszka Pomaska wypowiedziała się również na temat utworzenia komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce. – To gotowość do wyjaśnienia skandalu, z którym mamy do czynienia i odpowiada za to poprzednia ekipa rządząca. Wypromowali gościa, który jest szpiegiem. Trzeba zbadać czy takich przypadków nie było więcej. Komisja jest potrzebna. […] Poprzednia ekipa zajmowała się hakami na opozycję. Nie zajmowali się własnymi szeregami. Tam gdzie jest władza, mogą się pojawić potencjalne zagrożenia – stwierdziła posłanka w rozmowie z RMF FM. W ten sposób odniosła się do sprawy Tomasza Szmytda, sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Opracował Jędrzej Stachura

Wotum nieufności wobec minister klimatu przepadło w Sejmie