? Poranek BiznesAlert.pl: Jak sprawiedliwie przeprowadzić transformację?

10 kwietnia 2019, 09:00 Alert
Podcast BiznesAlert.p
Podcast BiznesAlert.pl

Resort energii rozmawia z Komisją Europejską o wsparciu transformacji energetycznej na Śląsku. Wiceminister Tobiszowski podkreślił w Brukseli, że poszczególne kraje mają różne punkty wyjścia na swojej drodze transformacji energetycznej. Co przygotowaliśmy dla państwa w dzisiejszym Poranku BiznesAlert.pl?

Zdaniem wiceministra Tobiszowskiego Polska nie jest jedynym krajem dotkniętym negatywnymi skutkami transformacji regionów górniczych. – Jednak tylko u nas ten problem występuje na tak dużą skalę. Z tego względu Śląsk będzie największym beneficjentem środków z programu Coal Regions.

W wywiadzie dla BiznesAlert.pl Jerzy Buzek powiedział, że w ramach unijnego wsparcia dla regionów pogórniczych można się spodziewać inwestycji na terenach pokopalnianych czy budowę nowoczesnego, przyjaznego dla środowiska przemysłu. – To powinno stworzyć atrakcyjne miejsca pracy, dać impuls rozwoju małym i średnim przedsiębiorstwom czy start-upom – powiedział przewodniczący komisji ITRE.

A ponadto: Bartek Sawicki uczy się jak Duńczycy zorganizowali sektor morskich farm wiatrowych, a Jacek Perzyński zastawia się co zrobić z Huawei.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu!