? Poranek BiznesAlert.pl: Oficjalne opóźnienie Nord Stream 2

17 maja 2019, 08:45 Alert
Podcast BiznesAlert.p
Podcast BiznesAlert.pl

15 maja na stronie Duńskiej Agencji Energii zawisła dokumentacja środowiskowa dla trzeciego wariantu trasy Nord Stream 2. Ten gazociąg z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie jest już budowany i powstał w połowie, ale nadal nie ma kompletu zgód. Z oficjalnych dokumentów spółki, dostępnych także w języku polskim wynika, że projekt jest opóźniony. Co jeszcze przygotowaliśmy w dzisiejszym Poranku BiznesAlert.pl?

Dzisiaj na BiznesAlert.pl mamy dzień współpracy polsko-litewskiej: w rozmowie z Michał Perzyńskim litewski minister transportu i komunikacji opowiada o projektach infrastrukturalnych łączących dwa kraje i podkreśla, że Polska od zawsze była dla Litwy bramą na Zachód. Tymczasem prezes Orlen Lietuva uspokaja w komentarzu dla BiznesAlert.pl, że dla rafinerii w Możejkach nie ma powodów do obaw o problem zanieczyszczonej ropy z Rosji.

A ponadto: podczas III Ogólnopolskiego Kongresu Energetyki Obywatelskiej swoją wizję dotyczącą przyszłości krajowej energetyki i ochrony klimatu przedstawili kandydaci w wyborach do Europarlamentu, reprezentujący wszystkie partie biorące w nich udział w trakcie debaty wyborczej na temat polskiej transformacji energetycznej, co szeroko opisujemy w relacji.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu: