? Poranek BiznesAlert.pl: Polskiej energetyce przyda się trochę umiaru

19 kwietnia 2019, 09:15 Alert
Podcast BiznesAlert.p
Podcast BiznesAlert.pl

Parlament Europejski zatwierdził pierwsze w historii UE rozporządzenie w sprawie emisji CO2 dla ciężarówek. Celem jest ograniczenie rosnących emisji z transportu drogowego.  Parlament poparł to porozumienie 474 głosami. 47 posłów było przeciw, a 11 wstrzymało się od głosu. Przepisy ograniczają dozwolone pułapy emisji CO2 z pojazdów ciężarowych o dużej ładowności o 15 procent do 2025 roku i o 30 procent do 2030 roku. Co jeszcze przygotowaliśmy w dzisiejszym Poranku BiznesAlert.pl?

Alumni VIII edycji Akademii Energii, partnera BiznesAlert.pl przekonują, że dobrze zorganizowany transport miejski może nie tylko wpłynąć na optymalizację zużycia energii i poprawę jakości powietrza, ale też dokonać zmian sięgających wiele głębiej – zmienić filozofię życia w mieście.

Anną Lenarczyk, członkini Zarządu POLREGIO mówi, że spółka Przewozy Regionalne, która jest właścicielem marki POLREGIO, może pochwalić się niemałym sukcesem, bowiem notuje zyski, ale także sukcesywnie przybywa jej pasażerów. Firma postanowiła postawić na nowoczesność, a Wojciech Jakóbik przekonuje w Wielki Piątek, że umiar jest cnotą, która przydaje się także w energetyce.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu: