Premier Ewa Kopacz na zmodernizowanych Bulwarach Wiślanych w Warszawie

3 sierpnia 2015, 10:45 Infrastruktura

Premier Ewa Kopacz odwiedziła w niedzielę otwarty po modernizacji Bulwar Jana Karskiego. “To wyjątkowo piękne i urokliwe miejsce” – powiedziała szefowa rządu po spacerze, który odbyła w towarzystwie Prezydent Warszawy.

“Miałam okazję rozmawiać z sanitariuszką, która brała udział w Powstaniu Warszawskim. Wspominała, jak bardzo Warszawa była zniszczona i jak trzeba było ją odbudowywać po II wojnie. Dzisiaj Warszawa to piękne miasto” – podkreśliła Premier Kopacz.

Zmodernizowane bulwary nadwiślańskie

Na blisko kilometrowym odcinku bulwarów, od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść, obok deptaku i ścieżki rowerowej pojawiły się nowe drzewa oraz kwiaty, a także mała architektura, jak np. ławki, czy stojaki na rowery. Promenada została zaprojektowana z myślą o osobach niepełnosprawnych oraz rodzicach z dziećmi w wózkach. Zmodernizowane i połączone z bulwarami przejścia podziemne pod Wisłostradą są także przystosowane dla rowerzystów.

Ciekawostki o zmodernizowanym fragmencie bulwarów

Na nowym odcinku bulwaru:

  • powstało 15 budek dla trzmieli;
  • posadzono 98 grabów;
  • w dolnym murze pozostawiono szczeliny, w których w trakcie budowy gniazdowały jaskółki brzegówki – być może zechcą ponownie założyć tam gniazda.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów