BezpieczeństwoWszystko

Premier i minister obrony w WZL 1 w Łodzi

Fot. mjr Robert Siemaszko/DKS MON

Fot. mjr Robert Siemaszko/DKS MON

Decyzje o zakupie śmigłowców wielozadaniowych dla SZ RP spowodują, że te zakłady będę miały kolejne zamówienia i miejsca pracy – mówiła premier Ewa Kopacz podczas wizyty w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 1 w Łodzi.

W wizycie Prezes Rady Ministrów w łódzkich zakładach lotniczych towarzyszyli wicepremierzy Janusz Piechociński i Tomasz Siemoniak, którzy wspólnie z premier zwiedzili linię produkcyjną Wojskowych Zakładów Lotniczych.

– Wojskowe Zakłady Lotnicze powstały w 1945 roku (…) Dzisiaj zajmują się remontami generalnymi i modernizacją śmigłowców. To są zakłady, które radzą sobie świetnie. W tej chwili mają podpisane umowy na 112 milionów złotych. W perspektywie najbliższych lat osoby, które są zatrudnione w Łodzi i Dęblinie mają zapewnioną pracę – mówiła premier Ewa Kopacz podczas wizyty.

– Chcemy, aby te zakłady rozwinęły się tak, jak i inne zakłady lotnicze w Polsce. Stąd, wymagając w przetargu na śmigłowce remontów i modernizacji śmigłowców w polskim zakładzie wskazaliśmy właśnie Łódź, chcąc dać Łodzi szansę na rozwój. Taką, jaką otrzymały inne zakłady w Polsce – podkreślił wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

– Jesteśmy w końcowej fazie negocjacji kontraktu – podkreślił szef MON w odniesieniu do umowy na dostawę śmigłowców wielozadaniowych dla armii.

– Przyszłe zamówienia naszej armii chcemy lokować w polskim przemyśle obronnym. W tym roku 5,5 mld zł wydamy w polskim przemyśle obronnym, to jest blisko 70 proc. wydatków. Te pieniądze tworzą miejsca pracy.  – Chcemy, aby plan modernizacji armii do roku 2022 był jedną z lokomotyw rozwoju i przypływu technologii do Polski – dodał szef MON.

Wicepremier Janusz Piechociński zaznaczył, że przemysł zbrojeniowy jest jednym z ważniejszych sektorów polskiej gospodarki. – To także branża, w której duże znaczenie mają innowacyjne technologie oraz współpraca nauki i biznesu – dodał wicepremier.

Źródło: (DKS MON)


Powiązane artykuły

Źródło: Freepik

Polska zagrożona. Hakerzy coraz częściej biorą ją na cel

Liczba cyberataków na całym świecie w drugim kwartale 2025 roku osiągnęła rekordowy poziom. Globalna średnia liczba ataków tygodniowych na organizację...

Berlin nie przekaże Ukrainie Taurusów i Patriotów

Niemcy nie przekażą Ukrainie systemów obrony powietrznej Patriot i pocisków manewrujących Taurus. Berlin dysponuje sześcioma zestawami do ochrony swojego nieba,...
Srebro. Fot. KGHM, foto ilustracja

Polska potęgą srebra. Zachód ma na nie chrapkę

Amerykańska Służba Geologiczna dokonała przeliczenia polskich zasobów srebra, oceniając je jako największe na świecie, pozostawiające daleko w tyle dotychczasowych liderów branży....

Udostępnij:

Facebook X X X