Prezes URE podsumował ubiegły rok

24 maja 2019, 12:00 Alert
Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki fot. Biznesalert.pl

Prezes URE podsumował ubiegły rok w opublikowanym w czwartek sprawozdaniu z działalności za 2018 r. Jak podkreślił, ostatni rok sprawowania przez niego Urzędu, w ramach upływającej 5-letniej kadencji, obfitował w ważne zmiany i decyzje istotnie wpływające na polską energetykę.

Jak czytamy w dokumencie, to co było bezprecedensowe w ubiegłym roku, w stosunku do lat wcześniejszych, to decyzje polityczne, które miały wyjątkowo silny wpływ na obraz polskiej energetyki i funkcjonowanie niezależnego organu regulacyjnego.

Jednocześnie prezes Bando podkreślił, że energetyka to sektor, który jest „krwiobiegiem” gospodarki, który pełni fundamentalną rolę dla rozwoju wszystkich innych jej gałęzi. Jak zaznaczył, branża ta potrzebuje stabilnych regulacji, sprzyjających podejmowaniu decyzji inwestycyjnych w długofalowej perspektywie.

– Dlatego energetyka musi być ponad bieżące spory. Warunkiem nowych inwestycji i rozwoju gospodarczego, także dla partnerów międzynarodowych, jest dostępność energii, stabilność tego rynku, w tym także adekwatnych regulacji. Zarówno inwestorzy, jak i odbiorcy końcowi muszą mieć poczucie stabilności – napisał w słowie wstępnym do sprawozdania szef URE.

Cire.pl