BezpieczeństwoCiepłownictwoEnergetykaŚrodowisko

Rusza Projekt Doradztwa Energetycznego 2.0

Ministerstwo klimatu i środowiska. Fot. Jędrzej Stachura

Ministerstwo klimatu i środowiska. Fot. Jędrzej Stachura

Ministerstwo klimatu i środowiska poinformowało o starcie Projektu Doradztwa Energetycznego 2.0, który w przeciwieństwie do poprzedniej edycji, jest rozszerzony o działania związane ze zmianą klimatu (np. zarządzanie ryzykiem klęsk żywiołowych). Inicjatywa finansowana jest z FEniKS.

Ruszył Projekt Doradztwa Energetycznego 2.0, nieodpłatne porady i konsultacje są adresowane do gmin, przedsiębiorstw, sektora mieszkaniowego (spółdzielni, wspólnot i deweloperów) oraz mieszkańców. Resort klimatu deklaruje, że inicjatywa oparta jest o sieć profesjonalnych doradców, których liczba została zwiększona w porównaniu do poprzedniej edycji. Będą to 102 etaty w danym regionie, a nie 98.

Projekt obejmuje doradztwo w zakresie efektywności energetycznej, OZE i źródeł wsparcia. Nowa edycja została rozszerzona o działania powiązane ze zmianą klimatu, również zarządzaniem ryzyka klęsk żywiołowych.

Budżet programu wyniesie 172 miliony złotych, jest finansowany ze środków FEniKS. Jego partnerami jest 16 wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Projekt Doradztwa Energetycznego 2.0  obejmie również szkolenia, konferencje i ogólnodostępne webinaria, dotyczące np. dofinansowań z programu Czyste Powietrze czy Mój Prąd.

Podczas poprzedniej edycji udzielono 363 tysięcy konsultacji i porad, na skutek których wsparcie doradcze uzyskało pięć tysięcy inwestycji. Przeszkolono 2 360 kandydatów na energetyka gminnego i utworzono internetową platformę wymiany doświadczeń.

Ministerstwo klimatu i środowiska / Marcin Karwowski

Resort środowiska przedstawił plan utworzenia nowego parku narodowego


Powiązane artykuły

Drony zdominują pola bitew. Polko: będzie je wspierać AI

Rosyjska inwazja na Ukrainę pokazała istotną rolę pojazdów bezzałogowych na współczesnym polu bitwy. Drony przeprowadzają zwiad, są „oczami” artylerii, służą...
Zdjęcie ilustracyjne, Foto: clientearth

Polacy chcą większych wydatków na ochronę przed zmianami klimatu

70 procent Polek i Polaków oczekuje od rządu większych nakładów na bezpieczeństwo klimatyczne – wynika z raportu przygotowanego przez zespół...

Grad głównym winnym strat w amerykańskiej fotowoltaice

55 procent amerykańskich roszczeń powiązanych z uszkodzeniem farm fotowoltaicznych przez zjawiska pogodowe dotyczy gradu. W skali globalnej, opady gradu zajmują...

Udostępnij:

Facebook X X X