PKP Intercity przygotowuje się do świąt

23 grudnia 2015, 09:10 Alert

(PKP Intercity)

Atrakcyjne czasy podróży, dodatkowe miejsca w pociągach czy wsparcie informatorów mobilnych na największych dworcach. PKP Intercity przygotowuje się do wzmożonego ruchu pasażerskiego w Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok – czytamy na stronie spółki.

Osoby, które wybiorą PKP Intercity w drodze na święta mogą liczyć na krótsze czasy podróży. Podróż z Warszawy do Trójmiasta zajmie 2 godz. 37 min., a ze stolicy do Krakowa 2 godz. 15 min. W niecałe 5 godz. podróżować będą osoby z Wrocławia nad morze, a także z Krakowa do Poznania. W okresie świąteczno-noworocznym na trasy wyruszy 40 dodatkowych pociągów. Będą to przede wszystkim składy jadące do miejscowości turystycznych takich jak: Gdynia, Świnoujście, Kudowa Zdrój, Szklarska Poręba, Zakopane czy Wisła. Przewoźnik wzmocni również najbardziej popularne pociągi, kursujące w codziennej siatce połączeń. Łącznie PKP Intercity przygotuje ponad 12 tys. dodatkowych miejsc w pociągach kursujących w dniach tzw. szczytów.

Bilety na każdą kieszeń

Pasażerowie, którzy zaplanowali świąteczną podróż z wyprzedzeniem mogli skorzystać z puli 100 tys. promocyjnych biletów dostępnych już od 49 zł lub rabatów sięgających 30 proc.

Na podróżujących z dziećmi czekają rabaty Karty Dużej Rodziny czy Biletu Rodzinnego. 30 proc. zniżkę otrzymują także seniorzy. Pasażerowie, którzy w czasie Świąt planują odwiedzić klika miejsc mogą skorzystać z oferty weekendowej, umożliwiającej wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu.

W okresie świątecznym oraz noworocznym Bilety Weekendowe PKP Intercity ważne będą o jeden dzień dłużej. Z oferty można skorzystać już od czwartku (24 grudnia) od godz. 19.00 do poniedziałku (28 grudnia) do godz. 6:00 rano. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 79 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym za 154 zł, można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów (EIP, EIC, IC i TLK).

Dodatkowa informacja dla pasażerów

Wybierając się w podróż, warto sprawdzić rozkład jazdy pociągów i prognozy frekwencji w poszczególnych składach. Wszystkie potrzebne informacje są dostępne na stronie internetowej www.intercity.pl oraz pod numerem infolinii 19 757. Dodatkowo w trakcie Świąt i Nowego Roku na największych dworcach w kraju będą dyżurować informatorzy mobilni.