Lider opozycji wyciąga rękę do rządu w sprawie Ukrainy

22 lutego 2023, 07:00 Bezpieczeństwo

– W sprawach bezpieczeństwa, w sprawach pomocy Ukrainie nie ma żadnych różnic pomiędzy rządem a opozycją; dzisiaj wszyscy zapewnialiśmy o tym prezydenta USA Joe Bidena – mówi prezydent Warszawy oraz wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski w TVN 24 cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Rafał Trzaskowski. Fot. Strona kandydata
Rafał Trzaskowski. Fot. Strona kandydata

Trzaskowski komentował w TVN24 wizytę prezydenta USA Joe Bidena, który apelował o dalsze wsparcie Zachodu dla Ukrainy odpierającej inwazję rosyjską. – Polska jest kluczowa i w tym podzielonym świecie, strasznie spolaryzowanym i ta nasza scena polityczna też taka jest – mówił Trzaskowski. – W sprawach bezpieczeństwa, w sprawach pomocy Ukrainie nie ma żadnych różnic pomiędzy rządem a opozycją, to jest bardzo ważne i dzisiaj też wszyscy o tym prezydenta Bidena zapewnialiśmy – dodał.

– Polska dzisiaj musi najsilniejszą demokracją w całym regionie, bo nie stać nas – jako wspólnoty transatlantyckiej – na to, żeby na wschodniej flance była demokracja, która ma problem z praworządnością – ostrzegł Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy spotkał się z Joe Bidenem przy okazji jego wizyty w stolicy Polski. – Prezydent Biden jeszcze raz dziękował wszystkim Polkom i Polakom, wszystkim warszawiakom i warszawiankom za to olbrzymie serce – mówił w TVN24.

Opracował Wojciech Jakóbik

Bosak: Likwidacja węgla to utopia. Atom to priorytet (ROZMOWA)