EnergetykaWszystko

Raport Zrównoważonego Rozwoju Warszawy

Ukazał się drugi raport o zrównoważonym rozwoju Warszawy. Jego celem jest dostarczenie mieszkańcom, gościom i inwestorom kompleksowej informacji o mieście z zakresu uwarunkowań ekonomicznych, środowiskowych i społecznych.

Raport Warszawy został przygotowany w oparciu o wytyczne Światowej Inicjatywy Sprawozdawczej – Global Reporting Initiative (GRI) w wersji G4, jak również przy użyciu wskaźników normy ISO37120: Zrównoważony rozwój miast. Norma ISO 37120, która została wprowadzona w maju 2014 roku, jest dedykowana miastom i stanowi międzynarodowy standard ich oceny.

Ponad 8 na 10 warszawiaków deklaruje, że jest zadowolonych z życia w mieście. Z raportu można również dowiedzieć się m.in., że aż 25% powierzchni Warszawy to tereny zieleni. Z kolei dzięki zaawansowanym technologiom, Oczyszczalnia Ścieków “Czajka” jest samowystarczalna w kwestii produkcji ciepła a produkcja energii elektrycznej pokrywa zapotrzebowanie oczyszczalni w około 40%.

Powstanie raportu dla Warszawy jest efektem współpracy samorządu i sektora naukowego: zespołu ze studiów podyplomowych Menedżer CSR w Collegium Civitas.

Odbiorców raportu może szczególnie zainteresować m.in. fakt dynamicznej ekspansji systemu rowerowego Veturilo, czy informacja o nowych formach współpracy miasta z mieszkańcami, jak projekt Warszawa 19115, współpraca z sektorem przedsiębiorczości czy budżet partycypacyjny. Leszek Drogosz, dyrektor Biura Infrastruktury podkreśla, że projekt pozwala na poprawę komunikacji miasta z mieszkańcami oraz innymi interesariuszami, a sam raport jest wiarygodnym i ciekawym źródłem informacji o Warszawie.

Raport dostępny jest w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Pliki do ściągnięcia:

  1. Raport 2014 – synteza
  2. Raport 2014

Źródło: Urząd m. st. Warszawy


Powiązane artykuły

Gazprom zaciera ręce. Holandia pozwala mu odzyskać zamrożone aktywa

Sąd Okręgowy w Hadze uchylił nakaz zajęcia aktywów dwóch spółek kontrolowanych przez Gazprom. Rosyjski gigant energetyczny odzyskał swoje udziały z...

Wielka Brytania daje zielone światło nowemu atomowi. Czekał na to 15 lat

Elektrownia jądrowa Sizewell C otrzymała decyzje inwestycyjną. Projekt otrzymał zagwarantowane finansowanie, w które zaangażował się rząd, kończą 15-letnie starania. Sizewell...

Giganci energetyczni odwracają się od grupy promującej net-zero

Shell, wraz z dwiema innymi firmami, opuściły grupę powołaną przez SBTi i pracującą nad nowym standardem dla branży wydobywczej, zmierzającym...

Udostępnij:

Facebook X X X