Alert

Teksas mierzy się z upałami, które rekordowo obciążają jego sieci elektroenergetyczne

Flaga USA. Źródło: Flickr

Flaga USA. Źródło: Flickr

Teksas odnotowuje nieoficjalny rekord obciążenia szczytowego na poziomie ponad 85,5 tys. MW. Powód to fala upałów, która uderza w kondycję tamtejszych sieci elektroenergetycznych.

20 sierpnia Electric Reliability Council of Texas (ERCOT) ustanowiła nieoficjalny rekord obciążenia szczytowego na poziomie ponad 85,5 tys MW, a ogólnosystemowe hurtowe ceny energii w czasie rzeczywistym przez 75 minut wynosiły ponad 2 tys dolarów za MWh oraz dwie i pół godziny powyżej 100 dolarów za MWh.

Jak zaznaczają analitycy SPGlobal przewiduje się, że temperatury spadną do końca tygodnia, obciążenia szczytowe nie osiągną rekordowych poziomów w ciągu najbliższych siedmiu dni, a ceny energii i gazu ziemnego spadły 21 sierpnia w celu dostawy 22 sierpnia.

20 sierpnia ERCOT dwukrotnie wdrożyła usługę rezerwy awaryjnej (ECRS). Jest to usługa pomocnicza, która może zostać wdrożona w ciągu 10 minut w celu przywrócenia częstotliwości lub poziomów napięcia w przypadku nagłej przerwy w wytwarzaniu, głównie w celu radzenia sobie z wahaniami nieciągłej produkcji zasobów odnawialnych.

ERCOT wdrożyła również prawie 600 MW pomocniczej dla generacji usługi Non-Spinning Reserve Service, która jest off-line i może być zsynchronizowana oraz dostosowana do określonego poziomu mocy wyjściowej w ciągu 30 minut lub zasobów obciążenia, które mogą zostać przerwane w ciągu 30 minut. NSRS musi być w stanie zapewnić określony poziom przez co najmniej godzinę.

spglobal.com / Magdalena Melke


Powiązane artykuły

Hejt wymierzony w Najprzedszkole

We Wrocławiu matka czteroletniego chłopca, zorganizowała internetową nagonkę na prywatne przedszkole. Gdy dyrekcja rozwiązała z nią umowę, media rozpisały się...

Premier zabiega w Brukseli o finansowanie Tarczy Wschód

Premier Donald Tusk oznajmił w środę w Parlamencie Europejskim, że będzie namawiał państwa członkowskie do wspólnego finansowania obrony granic Unii...
dolar pieniądze

Wygrana Trumpa oznacza umocnienie dolara

Potwierdzenie wygranej Donalda Trumpa oznacza umocnienie dolara do 4,4-4,45 i wzrost rentowności obligacji w USA i Polsce – oceniają ekonomiści...

Udostępnij:

Facebook X X X