RMF FM: Piotr Naimski zasiądzie w komisji do badania wpływów rosyjskich

4 sierpnia 2023, 06:00 Alert

Były pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski ma według RMF FM zasiąść w komisji do badania wpływów rosyjskich.

Piotr Naimski, b. pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Źródło: PERN
Piotr Naimski, b. pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Źródło: PERN

RMF FM ustalił, że przewodniczącym ma zostać historyk Sławomir Cenckiewicz. – Jest niemal pewne, że do komisji ds. badania wpływów rosyjskich trafi były minister Piotr Naimski oraz historyk Sławomir Cenckiewicz, który docelowo ma kierować pracami komisji. Nieoficjalnie mówi się także o kandydaturach z grona europosłów PiS-u: Zdzisława Krasnodębskiego czy Dominika Tarczyńskiego – podaje to radio.

Opozycja zapowiada bojkot dziewięcioosobowej komisji, którą uznaje za narzędzie polityczne. Ustawa w jej sprawie została podpisana przez prezydenta i poddana nowelizacji według jego projektu. Sejm przegłosował nowelę w połowie czerwca.

Piotr Naimski był pierwszym pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Zainicjował i doprowadził do końca projekt gazociagu Baltic Pipe oraz rozpoczął przygotowania do budowy elektrowni jądrowej według nowego pomysłu ekipy, która przejęła władzę w Polsce w 2015 roku.

RMF FM / Wojciech Jakóbik

Naimski: Konkurencja atomu w Europie chce, by stracił swą największą przewagę