Rusza budowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej | Zaczynają się nowe przetargi drogowe | Do USA tylko Dreamlinerem

2 lipca 2013, 08:31 Alert

INFRASTRUKTURA

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

(www.transport.gov.pl)

Minister Transportu Sławomir Nowak wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję budowy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) przy Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy. Jest to inwestycja kluczowa z punktu widzenia połączeń komunikacyjnych w regionie pomorskim – powiedział minister – łączy tradycję z nowoczesnością, gdyż jest to odbudowa dawnej trasy kokoszkowskiej.

Wakacje – zaczynamy przetargami na nowe drogi

(www.gddkia.gov.pl)

Kolejne przetargi na kolejne kilometry dróg ekspresowych ogłosiła dziś GDDKiA. Postępowania przetargowe objęły pięć odcinków – w sumie prawie 70 km nowych dróg. Do końca roku zostaną ogłoszone jeszcze postępowania na budowę ponad 400 km. Trzy odcinki drogi ekspresowej S5 w woj. dolnośląskim zostaną zrealizowane w modelu projektuj i buduj.

Dk 16 Biskupiec – Borki Wielkie. 21 dni na złożenie wniosków od dostawców i usługodawców

(www.gddkia.gov.pl)

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad informuje o otwarciu terminu na dokonanie zgłoszeń należności od wykonawcy realizującego kontrakt: „Rozbudowa drogi krajowej nr 16 etap IV na odcinku Biskupiec – Borki Wielkie od km 180+353,17 do km 188+513,69”.

Pociągi kolonijne pod specjalnym nadzorem UTK

(www.utk.gov.pl)

W związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym, prezes Urzędu Transportu Kolejowego podjął decyzję o realizacji działań monitorująco-kontrolnych w zakresie zapewnienia przez przewoźników kolejowych odpowiednich warunków bezpieczeństwa podczas świadczenia usług przewozowych pasażerom. Działaniami kontrolnymi objęte zostaną w szczególności tzw. „pociągi kolonijne”.

LOT poleci wyłącznie Dreamlinerem

(www.aeronews.pl)

Oczywiście chodzi o rejsy na trasach dalekodystansowych. Już od 10 sierpnia połączenie do Toronto, Chicago, Nowego Jorku i Pekinu obsługiwane będzie wyłącznie Boeingami 787. Piąty egzemplarz Boeinga 787 Dreamliner do systemów rezerwacyjnych Polskich Linii Lotniczych LOT został wprowadzony 28 czerwca.

Dworzec w Raciborzu na sprzedaż

(www.pkp.pl)

PKP SA ogłosiły przetarg na sprzedaż dworca kolejowego w Raciborzu. Budynek zlokalizowany w ścisłym centrum miasta jest jednym z największych obiektów przeznaczonych na sprzedaż w ramach projektu „Dworzec na własność”. Dworzec kolejowy w Raciborzu to niezwykle atrakcyjna nieruchomość zlokalizowana w centrum miasta.

Prace w podkrakowskim Tunelu

(www.pkp.pl)

Trwają prace na stacji Tunel, rewitalizacji poddane zostały obiekty na odcinku Kozłów – Tunel. Stacja ma ważne znaczenie dla połączeń pasażerskich z północnej części Polski do Krakowa. Jej modernizacja pozwoli na zwiększenie przepustowości oraz szybszy i płynniejszy przejazd pociągów.