RWE zrezygnowało z budowy bloku węglowego

26 kwietnia 2019, 12:30 Alert

Niemiecka grupa energetyczna RWE ogłosiła w piątek, że ostatecznie rezygnuje z realizacji projektu budowy nowego bloku na węgiel brunatny.

Elektrownia RWE w Niemczech. Źródło: Pixabay.com
Elektrownia RWE w Niemczech. Źródło: Pixabay.com
Grupa poinformowała w komunikacie, że nie będzie realizowała projektu BOAplus, w ramach którego w Niederaussem miał powstać blok na węgiel brunatny. Zapoczątkowany w 2012 roku projekt zakładał zastąpienie starych jednostek elektrowni Niederaussem o łącznej mocy zainstalowanej 1200 MW jednym znacznie wydajniejszym blokiem o mocy 1100 MW.

Koncern uzasadniając swoją decyzję podkreślił, że w przyszłości RWE skoncentruje się na wytwarzaniu energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii.

– Dla nowych elektrowni węglowych nie ma już miejsca w naszej strategii – powiedział prezes RWE Rolf Martin Schmitz i dodał ,że po zakończeniu transakcji z E.ON, RWE będzie jednym z wiodących światowych graczy na rynku energii odnawialnej.
http://biznesalert.pl/rwe-odszkodowanie-wegiel-las-hambach/

Jednocześnie władze koncernu przyznają, że biorąc pod uwagę fakt, iż odnawialne źródła energii stanowią obecnie około 40 procent niemieckiego miksu elektroenergetycznego, istniejące elektrownie węglowe będą potrzebne do zapewnienia rezerwowych mocy, chociaż ich udział w miksie elektrycznym będzie się stopniowo zmniejszał.

http://biznesalert.pl/komisja-weglowa-postanowienia-afd/
CIRE.PL