#RynekOpinii: Elektromobliność, OZE

18 grudnia 2016, 09:55 Alert
Rynek opinii (4)

Rynek Opinii w RDC to audycja przygotowana przez Instytut Jagielloński i BiznesAlert.pl. To miejsce, w którym konfrontujemy opinie, poglądy i wiedzę na najciekawsze tematy gospodarczo-społeczne. Program prowadzą Agata Rzędowska, Wojciech Jakóbik, Marcin Roszkowski oraz Bartłomiej Sawicki. Audycja nadawana jest w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w Radio Dla Ciebie.

▶️ Rozmowa I

Polski rząd stawia na elektromobliność jako koło zamachowe polskiej gospodarki. Ministerstwo Energii planuje ogłosić przetarg na karoserię samochodu elektrycznego. Spółki elektroenergetyczne z udziałem Skarbu Państwa zawiązały spółkę ElectroMobility Poland, która ma tworzyć warunki do rozwoju branży. Samochód elektryczny to jedno, drugie zaś to infrastruktura do ładowania tego typu pojazdów. O rozwoju elektromobilności w Polsce, sieci ładowania samochodów elektrycznych oraz modzie na ekologiczny transport porozmawiamy z Adamem Hlondem, menedżerem w firmie Rawicom.

▶️ Rozmowa II

Ministerstwo Energii przyjęło w tym roku zmiany ww ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii. Dyskusja dotycząca OZE koncentrowała się wokół farm wiatrowych. Czy w Polsce są szanse na rozwój innych OZE? O tym porozmawiamy z Witoldem Chmarzyńskim, prawnikiem specjalizujący się w otoczeniu prawnym OZE.