Rząd rozpoczyna prace nad integracją systemów ciepłowniczych na Śląsku

7 marca 2019, 07:45 Alert
kaloryfer ogrzewanie ciepło
Źródło: Pixabay

W siedzibie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w Warszawie zorganizowano w środę, 6 marca, inauguracyjne posiedzenie międzyresortowego zespołu roboczego do spraw kogeneracji i integracji systemów ciepłowniczych.

Wśród uczestników środowych obrad, które toczą się pod przewodnictwem ministra Jerzego Kwiecińskiego, znalazły się najważniejsze w państwie osoby odpowiedzialne za kwestie energetyki i środowiska, m.in. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski oraz Piotr Woźny – pełnomocni rządu do spraw programu „Czyste Powietrze”.

W obradach uczestniczy wojewoda śląski Jarosław Wiecozrek, a także Tomasz Bednarek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Celem spotkania jest maksymalne wykorzystanie funduszy w ramach Programu dla Śląska (działanie 1.7 POIiŚ 2014-2020)

Jak podkreślił wiceminister Grzegorz Tobiszowski, najważniejszym zadaniem jest doprowadzenie do rozpoczęcia intensywnych działań inwestycyjnych w systemy kogeneracyjne i zapoczątkowanie integracji systemów ciepłowniczych na Śląsku. Będzie to służyć kompleksowemu rozwiązaniu problemu niskiej emisji na terenie województwa śląskiego.

nettg.pl/CIRE.PL