Rząd w przyszłym tygodniu zajmie się rekompensatami cen energii dla przemysłu energochłonnego

31 maja 2019, 14:45 Alert

Projekt ustawy o systemie rekompensat dla firm energochłonnych jest gotowy i w przyszłym tygodniu trafi na posiedzenie Stałego Komitetu Rady Ministrów. Ministerstwo przedsiębiorczości i technologii przekazało taką informację portalowi BiznesAlert.pl.

Huta Stali ArcelorMittal. Fot ArcelorMittal

Pierwotnie pakiet rozwiązań dla sektora energochłonnego miał zostać przedstawiony do końca 2018 roku. W połowie kwietnia minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował, że w celu wprowadzenia rekompensat dla przemysłu energochłonnego potrzebna będzie kolejna nowelizacja ustawy o cenach energii. Powiedział, że tą kwestią zajmie się resort kierowany przez Jadwigę Emilewicz. Regulacje opracowane przez jej ministerstwo zakładają wyłączenie możliwości korzystania z rekompensat przemysłowych przez podmioty, które skorzystały z rekompensat ministerstwa energii.

Biuro prasowe ministerstwa przedsiębiorczości i technologii poinformowało BiznesAlert.pl, że projekt ustawy o systemie rekompensat dla firm energochłonnych został przekazany Komisji Europejskiej, a obecnie znajduje się w finalnej fazie prenotyfikacji w Dyrektoriacie Generalnym do spraw konkurencji.

Piotr Stępiński