Siemens Gamesa umacnia swoją pozycję na polskim rynku

31 lipca 2019, 12:00 Alert

Siemens Gamesa umacnia swoją pozycję na rozwijającym się polskim rynku energetyki wiatrowej dzięki zamówieniom na 26 MW. Zamówienie 26 MW to już w sumie cztery realizacje przyznane spółce w Polsce w bieżącym roku obrotowym o łącznej zainstalowanej mocy 100 MW. Siemens Gamesa kontynuuje wielki sukces platformy Siemens Gamesa 2.X w Polsce, gdzie zainstalował ponad 500 turbin wiatrowych.

siemens gamesa oze turbiny wiatr
Fot. Siemens Gamesa

Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE) umacnia swoją pozycję na rozwijającym się polskim rynku dzięki dwóm nowym zamówieniom na dostawy o mocy 26 MW. Firma zainstaluje łącznie 13 turbin SG 2.1-114 dla dwóch farm wiatrowych, które wygrały ostatnią aukcję energii odnawialnej, co podkreśla konkurencyjność platformy Siemens Gamesa 2.X, która pozytywnie wpływa na rentowność projektów klientów. Dodatkowo w ramach umowy firma zobowiązuje się do serwisowania farm wiatrowych, odpowiednio przez 10 i 15 lat. Zakończenie instalacji planowane jest na początek 2020 r.

Siemens Gamesa został wybrany na dostawcę turbin wiatrowych dla czterech projektów w Polsce w tym roku obrotowym (od października 2018 r.), o łącznej mocy ponad 100 MW. Platforma Siemens Gamesa 2.X, z której firma zainstalowała ponad 7,2 GW na całym świecie, oferuje moc znamionową w zakresie 2,0-2,9 MW, poziomy dostępności przekraczające 98%. Wyróżnia się ponadto wszechstronnością oraz maksymalną wydajnością we wszystkich lokalizacjach i we wszystkich warunkach wiatrowych.

„Jesteśmy dumni, że przyczyniamy się do rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce dzięki naszym niezawodnym turbinom lądowym. W ostatnich latach innowacje techniczne sprawiły, że energia wiatrowa stała się jeszcze bardziej zaufanym i przystępnym cenowo źródłem energii”, mówi Steven Pryor, dyrektor generalny regionu NEME Siemens Gamesa Renewable Energy. „Odnawialne źródła energii już teraz stanowią istotny wkład w krajowe dostawy energii, co więcej mają ogromny potencjał na przyszłość. Dzięki naszemu silnemu zespołowi i naszej wszechstronnej wiedzy technologicznej, jesteśmy w stanie wspierać dalszy rozwój energetyki wiatrowej w Polsce”.

Siemens Gamesa eksploatuje dziś ponad 500 turbin wiatrowych w Polsce o łącznej mocy ponad 1 GW. Firma obecna jest na polskim rynku od 2003 r. i zatrudnia około 100 osób. Od tego czasu SGRE z powodzeniem zrealizowała około 50 projektów związanych z energetyką wiatrową. W ubiegłym roku obrotowym Siemens Gamesa zakupił komponenty i usługi o wartości ponad 150 milionów euro od partnerów oraz dostawców w Polsce.

Siemens Gamesa