Sienkiewicz: Trójmorze w gazie czyli wolni z wolnymi i równi z równymi

15 maja 2017, 10:24 Energetyka
Infrastruktura gazowa. Fot. PSG
Infrastruktura gazowa. Fot. PSG

Podczas XX Konferencji Gazterm 2017 wystąpił prezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych Marcin Sienkiewicz.

– Prowadzona aktualnie w sposób determinowana polityka dywersyfikacji dostaw gazu do Polski, a więc i projekt Bramy Północnej, tworzy ciekawe perspektywy dla rynku gazu w regionie – powiedział prezes DISE Marcin Sienkiewicz.

– To początek zmian w regionie. O tym, że one postępują wbrew przeciwnościom świadczy widok z mola w Międzyzdrojach, widok bardzo krzepiący, czyli terminal LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. To konkret, który pozwala budować przyszłość – mówił panelista.

– Pomysł współpracy w tym regionie sięga piętnastego wieku. Nie ma czasu, by streszczać historię Polski w tym zakresie. Można jednak stwierdzić, że Polska polityka w tym obszarze opierała się na dwóch zasadach, które – jestem przekonany – przyświecają tej współpracy, czyli współpraca wolnych z wolnymi i równych z równymi. Mam nadzieję, że tak będzie w przypadku Trójmorza – powiedział Sienkiewicz.

BiznesAlert.pl jest strategicznym partnerem XX Konferencji GAZTERM 2017. Jej tematem są perspektywy dla nowego modelu rynku gazu w regionie Trójmorza.