Spółka Orlenu chce maksymalizować udział podwykonawców z Polski przy budowie offshore

9 listopada 2021, 17:45 Alert
morskie farmy wiatrowe offshore oze
Morskie farmy wiatrowe. Fot. Wikicommons

Spółka PKN Orlen odpowiedzialna za budowę morskich farm wiatrowych, Baltic Power, we współpracy z kanadyjskim Northland Power organizuje konferencję, na której zamierza rozmawiać z kolejnymi partnerami, którzy mogliby zorganizować niezbędne dostawy. Stawia przede wszystkim na firmy polskie.

Uczestnicy wydarzenia mają poznać szczegółowe plany Baltic Power oraz samego partnera z Kanady. Grupa Orlen naciska na jak największy udział firm z Polski. Baltic Power Offshore Wind Supply Chain Meeting 2021 jest kontynuacją dialogu z polskimi firmami, jaki PKN Orlen rozpoczął jeszcze w 2020 roku. Pierwsze spotkanie dotyczące współpracy zgromadziło blisko 400 osób z 273 firm i dało firmom możliwość zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem inwestycji, procesami zakupowymi oraz planami rozwoju obszaru morskiej energetyki wiatrowej w Grupie Orlen.

Konferencja online ma się odbyć między 30 listopada a pierwszym grudnia w formule warsztatowej. – odczas wydarzenia, każda z firm dostanie również możliwość stworzenia swojej unikalnej zakładki z prezentacją firmy: jej doświadczenia, obszarów działalności, potencjalnej współpracy i kontaktu w przypadku zainteresowania ze strony innych podmiotów. W ten sposób każda z uczestniczących firm zyska dostęp do unikalnej sieci kontaktów firm zainteresowanych współpracą w ramach łańcucha dostaw dla projektu Baltic Power – czytamy w komunikacie.

PKN Orlen/Wojciech Jakóbik