Spółka Orlenu chce maksymalizować udział podwykonawców z Polski przy budowie offshore

9 listopada 2021, 17:45 Alert

Spółka PKN Orlen odpowiedzialna za budowę morskich farm wiatrowych, Baltic Power, we współpracy z kanadyjskim Northland Power organizuje konferencję, na której zamierza rozmawiać z kolejnymi partnerami, którzy mogliby zorganizować niezbędne dostawy. Stawia przede wszystkim na firmy polskie.

Morskie farmy wiatrowe. Fot. Wikicommons
Morskie farmy wiatrowe. Fot. Wikicommons

Uczestnicy wydarzenia mają poznać szczegółowe plany Baltic Power oraz samego partnera z Kanady. Grupa Orlen naciska na jak największy udział firm z Polski. Baltic Power Offshore Wind Supply Chain Meeting 2021 jest kontynuacją dialogu z polskimi firmami, jaki PKN Orlen rozpoczął jeszcze w 2020 roku. Pierwsze spotkanie dotyczące współpracy zgromadziło blisko 400 osób z 273 firm i dało firmom możliwość zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem inwestycji, procesami zakupowymi oraz planami rozwoju obszaru morskiej energetyki wiatrowej w Grupie Orlen.

Konferencja online ma się odbyć między 30 listopada a pierwszym grudnia w formule warsztatowej. – odczas wydarzenia, każda z firm dostanie również możliwość stworzenia swojej unikalnej zakładki z prezentacją firmy: jej doświadczenia, obszarów działalności, potencjalnej współpracy i kontaktu w przypadku zainteresowania ze strony innych podmiotów. W ten sposób każda z uczestniczących firm zyska dostęp do unikalnej sieci kontaktów firm zainteresowanych współpracą w ramach łańcucha dostaw dla projektu Baltic Power – czytamy w komunikacie.

PKN Orlen/Wojciech Jakóbik