SRK ma kupca na kopalnię Makoszowy. W tym tygodniu ruszą rozmowy

3 października 2016, 14:45 Alert

Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) chce rozpocząć negocjacje w sprawie sprzedaży kopalni „Makoszowy” w Zabrzu z jedynym oferentem Kopalnią Węgla Kamiennego Siersza – w czwartek, 6 października, podała SRK.

Fot. Wikimedia Commons

– Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. informuje, że jedyna oferta na zakup kopalni 'Makoszowy’ w Zabrzu jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wpłynęła do spółki w przewidzianym terminie i spełnia wszystkie wymagania formalne. Ofertę złożyła Kopalnia Węgla Kamiennego Siersza Sp. z o.o. Dzisiaj do oferenta skierowane zostało zaproszenie do rozpoczęcia negocjacji, z propozycją terminu na 6 bm. – czytamy w komunikacie.

W piątek SRK poinformowała o złożeniu oferty przez KWK Siersza i zapowiedziała, że oferta zostanie sprawdzona pod kątem wymagań formalnych, a w przypadku ich wypełnienie oferent zostanie zaproszony do negocjacji w terminie do 3 października br.

Na początku września SRK ogłosiła postępowanie w trybie negocjacji z ogłoszeniem na sprzedaż kopalni KWK Makoszowy w Zabrzu jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

W kwietniu 2015 r. Kompania Węglowa przekazała kopalnię Makoszowy, powstałą w wyniku podziału KWK Sośnica-Makoszowy, do SRK.

ISBnews