Tauron dołącza do międzynarodowego giganta, by ułatwić ładowanie elektryków

9 lipca 2024, 13:45 Alert

Tauron nawiązał współpracę z platformą roamingową Hubject, dzięki czemu klienci za pomocą jednej karty dostępowej będą mogli korzystać z ćwierć miliona punktów ładowania.

samochód elektryczny elektromobilność
fot. CC/pxhere.com

Tauron poinformował o dołączeniu swojej sieci ładowania pojazdów elektrycznych eTauron do międzynarodowej platformy roamingowej Hubject. Spółka będzie mogła dzięki temu poszerzyć grono odbiorców, a klienci będą mogli za pomocą jednej karty dostępowej skorzystać z ćwierć miliona punktów ładowania.

Hubject oferuje usługi w 50 krajach, głównie leżących w Europie. Za pomocą karty dostępowej tej platformy klient może skorzystać ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych różnych partnerów (oprócz Taurona jest to między innymi Shell, Me Charge czy Kia Charge). Korzystanie z tej usługi eliminuje problemy wynikające z różnych systemów płatności w różnych krajach.

Tauron buduje swoją sieć stacji ładowania elektryków od 2018 roku, obecnie ma ich prawie 200. Spółka poinformowała, że w najbliższych tygodniach pojawią się nowe m.in. w Krakowie, Jordanowie czy Nowym Sączu.

– Dołączenie sieci eTAURON do platformy roamingowej Hubject to ważny krok w kierunku rozwoju elektromobilności w Grupie Tauron. Podyktowany jest przede wszystkim chęcią poprawy zasięgu i zwiększenia komfortu w korzystaniu z usług oferowanych użytkownikom pojazdów elektrycznych. Współpraca z platformą jest jednym z kluczowych elementów tej strategii – mówi Marcin Styrna, wiceprezes Tauron Nowe Technologie.

Tauron / Marcin Karwowski

Karwowski: Wojna unijno-chińska na cła i technologię