Syn prezydenta Turcji szmugluje ropę terrorystów?

27 listopada 2015, 15:10 Alert
ISIS
Bojownicy ISIS.

(Zerohedge.com)

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow stwierdził, że Turcja jest uwikłana w nielegalny handel ropą z ISIS, która jest transportowana w rejonie, gdzie został zestrzelony rosyjski samolot, niedaleko całej infrastruktury Państwa Islamskiego, magazynów broni, centrów dowodzenia itd.  

Jak twierdzi portal Zerohedge.com, osobą odpowiedzialną za handel wartą miliony dolarów ropą pochodzącą od terrorystów jest syn prezydenta Turcji Bilal Erdogan. Po skończeniu  Kartal Imam Hatip High School w 1999 r., syn Erdogana wyjechał do USA, aby kontynuować edukację. Otrzymał tam tytuł magistra John F. Kennedy School of Government at Harvard University w 2004 r. Pracował potem w Banku Światowym, a w 2006 r. wrócił do Turcji by rozpocząć karierę biznesmena. Jest jednym z trzech udziałowców firmy zajmującej się transportem morskim „BMZ Group Denizcilik”.

Według portalu coraz więcej szczegółów zaczyna świadczyć o powiązaniach firm prezydenta Erdogana i tureckich służb specjalnych z ropą pochodzącą z Państwa Islamskiego. W 2014 r. amerykański wiceprezydent Joe Biden powiedział, że Turcja wspiera ISIS „setkami milionów dolarów i tysiącami ton broni”. Biden przeprosił potem, żeby móc korzystać z tureckich baz lotniczych, podczas bombardowania terytorium Syrii.

Obecnie głównym źródłem pieniędzy dla terrorystów z IS jest sprzedaż irackiej ropy z Mosulu. Wydaje się, że eksport surowca umożliwia im syn prezydenta Turcji Bilal Erdogan. Ma on kilka firm zajmujących się transportem morskim. Turecki rząd kupuje zrabowaną ropę z Iraku. Firma syna prezydenta ma na własność specjalne stanowiska w portach w Cejlonie i Bejrucie gdzie transportuje przemycaną ropę.

Jak powiedział Gürsel Tekin, wiceprezes partii CHP: „Prezydent Turcji wszystkiemu zaprzecza, mówi, że jego syn prowadzi normalny biznes, ale tak naprawdę jest on jego prawą ręką w interesach z terrorystami i tak długo jak prezydent się nie zmieni, nie grozi mu żadna odpowiedzialność karna. Firma Erdogana zajmuje się szmuglowaniem ropy ISIS. BMZ Ltd to „rodzinne przedsiębiorstwo”, mają w niej udziały krewni Erdogana. Defrauduje ono fundusze publiczne i bierze nielegalne kredyty z Tureckich banków”.

Dodatkowo córka prezydenta Turcji  Sümeyye, otworzyła przy granicy tajny szpital, gdzie dziesiątkami są zwożeni ranni dżihadyści.

Należy zastrzec, że powyższe informacje mogą być elementem walki informacyjnej Rosji z Turcją. Będziemy informować na bieżąco na temat nowych danych.