Szczerski: Kolejna umowa na dostawy LNG wzmacnia sojusz między Polską a USA

19 grudnia 2018, 16:13 Energetyka

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz amerykańska firma Port Arthur LNG, spółka zależna Sempra Energy, podpisały 20-letnią umowę zakupu i sprzedaży skroplonego gazu ziemnego. Z tej okazji w siedzibie PGNiG w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której wystąpił Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta RP.

Fot. BiznesAlert.pl

-Zapewniamy spokój, bezpieczeństwo i stabilność naszemu regionowi i robimy to we współpracy z Amerykanami. Umowy i deklaracje podpisane przez prezydentów Polski i USA dają konkretne rezultaty – powiedział Szczerski. Dodał, że bezpieczeństwo, energetyka i inwestycje to trzy główne pola współpracy między naszymi krajami.

-To był dobry rok dla naszej współpracy, przyszły zapowiada się na równie intensywny. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy świadkami kolejnych tego typu spotkań. Budujemy partnerstwo, które jest korzystne dla obu stron i regionu, dlatego są one trwałe. Chcemy być ośrodkiem promieniującym bezpieczeństwem na cały region. Gratuluję tej umowy – powiedział Krzysztof Szczerski.

Jakóbik: Po co PGNiG trzecia umowa na LNG z USA? (ANALIZA)