Szczyt gazowy Trójmorza na Gazterm 2020

15 czerwca 2020, 07:00 Alert

Pandemia koronawirusa nie powstrzymała organizatorów GAZTERM 2020, którzy zapraszają do Międzyzdrojów na 27-30 września. Podczas tegorocznej konferencji odbędzie się szczyt gazowy Trójmorza.

Konferencja Gazterm 2019 fot. BiznesAlert.pl
Konferencja Gazterm 2019 fot. BiznesAlert.pl

– W ramach Szczytu Gazowego Trójmorza na poziomie strategicznym omówione zostaną dalsze plany i kierunki działania zmierzające do podniesienia stanu bezpieczeństwa energetycznego w skali regionu oraz rozwoju transgranicznego handlu gazem. W perspektywie 2022 roku dla Polski, ale także dla wielu państw Trójmorza powstaną nowe możliwości realizacji dostaw z kierunku północnego jakie zapewni Baltic Pipe – informują organizatorzy.

Mają również zostać podjęte tematy współpracy z krajami nordyckimi z wykorzystaniem Gazociągu Polska-Litwa oraz Funduszu Trójmorza na rzecz projektów regionalnych. Padną także zagadnienia roli zielonego wodoru w sieci gazowej, który ma napędzać Europejski Zielony Ład oraz jego konsekwencji dla sektora wydobycia węglowodorów. Istotnym zagadnieniem będzie również cyberbezpieczeństwo energetyki.

Wydarzenie jest objęte patronatem BiznesAlert.pl.

Wojciech Jakóbik