Szefowie resortów środowiska Polski, Kanady i Wielkiej Brytanii spotkali się w Warszawie

10 lutego 2022, 13:45 Alert

Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa oraz podsekretarz stanu Adam Guibourgé-Czetwertyński spotkali się z Leslie Scanlon Ambasador Kanady oraz Anną Clunes Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce. Spotkanie miało miejsce 9 lutego 2022 r. w siedzibie resortu klimatu i środowiska.

Fot. Ministerstwo klimatu i środowiska
Fot. Ministerstwo klimatu i środowiska

Tematem rozmów była transformacja energetyczna oraz polsko-kanadyjska i polsko-brytyjska współpraca bilateralna.

– Dążymy do osiągnięcia celu, jakim jest zdywersyfikowany, niskoemisyjny miks energetyczny. Jednocześnie chcemy zachować bezpieczeństwo i stabilność systemu energetycznego. Transformacja energetyczna powinna być prowadzona w sposób odpowiedzialny, racjonalny i efektywny, przy jednoczesnym uwzględnieniu zasady solidarności – powiedziała minister Anna Moskwa podczas spotkania.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska nie prowadziło dotychczas współpracy bilateralnej z Kanadą w obszarach energii, klimatu i środowiska. Natomiast polsko-brytyjska współpraca dwustronna w zakresie transformacji energetycznej oraz dążenia do neutralności klimatycznej jest umocowana w Planie Działania (ang. Deliverables), który uzgodniony został przez Premierów Borisa Johnsona i Mateusza Morawieckiego w czerwcu 2020 roku.

Ministerstwo klimatu i środowiska/Michał Perzyński