Szkopek: Bezpieczeństwo na drogach zależy od dobrego oświetlenia

9 lipca 2014, 13:00 Drogi

Alumast SA – czołowy producent i dostawca masztów flagowych oraz słupów oświetleniowych w Polsce – rozszerza ofertę o odblaskowe słupy oświetleniowe. Nowoczesne rozwiązanie wodzisławskiego producenta opracowano specjalnie z myślą o przejściach dla pieszych. Słup kompozytowy wyposażony w charakterystyczną powłokę pokrytą szklanymi mikrokulkami – odbijającą światło reflektorów samochodowych – oraz taśmę LED jest nowością na europejską skalę. Szerokie zastosowanie tego nośnika światła przyczyni się do widocznej poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

Alumast SA od lat współpracuje z największymi producentami i dostawcami oświetlenia w Polsce i Europie. W ramach tej współpracy, śląski producent dostarcza kompletne zestawy oświetleniowe. Składają się one m.in. z innowacyjnych słupów kompozytowych – o wysokim wskaźniku bezpieczeństwa biernego – oraz najnowszej generacji źródła światła, które gwarantują energooszczędne oraz wysokiej jakości oświetlenie.

„Przy projektowaniu naszych słupów oświetleniowych podchodzimy całościowo do zagadnienia bezpieczeństwa na drodze. Słupy kompozytowe Alumast wykonane są ze specjalnych mieszanek materiałów, które finalnie gwarantują wysoki poziom wytrzymałości oraz bezpieczeństwa biernego. Kompozyt polimerowy to połączenie żywic poliestrowych, tkanin oraz mat szklanych w celu uzyskania wyrobu o wysokich parametrach wytrzymałościowych, odpowiedniego do produkcji słupów oświetleniowych. Jednak nauczeni tragicznym doświadczeniem, jakie dostarczają nam polskie drogi, postanowiliśmy wzbogacić nasz produkt  o szereg elementów, które podwyższają widoczność słupów oświetleniowych, przejść dla pieszych oraz dróg, i to nawet po zapadnięciu zmroku. Dlatego wyposażyliśmy konstrukcję słupa w specjalne mikrokulki szklane, które odbijają światło reflektorów samochodowych, co nawet w przypadku awarii oświetlenia drogowego, zapewnia widoczność przejścia dla pieszych. Dodatkowo, wbudowaliśmy w nasze rozwiązanie taśmę LED, która stanowi kolejne źródło światła ostrzegające kierowców o zbliżających się pasach dla pieszych. Wiemy, że prawidłowe oświetlenie ulic i przejść, to podstawowy czynnik gwarantujący, że liczba śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych zacznie spadać” – mówi Zbigniew Szkopek, prezes Alumast SA.