Szydło: Grupa Wyszehradzka chce projektów z Ukrainą

7 września 2016, 07:30 Alert

Grupa Wyszehradzka chce wspierać Ukrainę, chce prowadzić wspólne projekty – deklarowała premier Beata Szydło na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Premierzy państw V4 spotkali się we wtorek z Wołodymyrem Hrojsmanem, premierem Ukrainy.

To było dobre spotkanie. Jest wiele tematów, które nas łączy – zadeklarowała premier Beata Szydło podczas oświadczenia po spotkaniu premierów V4 z premierem Ukrainy.

Fot. P. Tracz / KPRM

Niezmiennie Grupa Wyszehradzka stoi na stanowisku, iż chcemy wspierać Ukrainę. Chcemy prowadzić wspólne projekty – powiedziała szefowa rządu po spotkaniu V4 z Wołodymyrem Hrojsmanem. Podkreśliła, że tematami, które łączą Grupę z Ukrainą jest region karpacki oraz kwestie związane z infrastrukturą i polityką energetyczną.

Chcemy wspierać bardzo wyraźnie Ukrainę, jeżeli chodzi o kwestię wiz i o politykę, która ma doprowadzić kiedyś Ukrainę do tego, by stała się częścią Unii Europejskiej – mówiła premier Szydło.

Rozmowy o relacjach między Unią Europejską a Ukrainą

Premierzy Grupy Wyszehradzkiej oraz Ukrainy wzięli również udział w sesji plenarnej Środkowa i Wschodnia Europa – czy możemy mówić jednym głosem?. Podczas spotkania uczestnicy rozmawiali o przyszłych relacjach między Unią Europejską a Ukrainą w aspektach politycznych, ekonomicznych oraz dotyczących bezpieczeństwa.

Źródło: Kancelaria Premiera