Tadeusz Skobel zostanie nowym wiceministrem energii

15 listopada 2017, 15:27 Alert
Ministerstwo Energii

W resorcie energii utworzone zostanie stanowisko wiceministra odpowiedzialnego za wykorzystanie środków z UE. Obejmie je Tadeusz Skobel – poinformował w trakcie konferencji prasowej szef resortu Krzysztof Tchórzewski. 

Nominację na stanowisko wiceministra ma podpisać premier Beata Szydło. – Formalnie zacznie pracować w ME od poniedziałku – dodał.

Tchórzewski poinformował, że współpracował z Tadeuszem Skoblem przez kilka lat w spółce PKP Energetyka. Podział zadań ma zostać szczegółowo określony w najbliższym czasie. – Na pewno pan minister będzie nadzorował bieżącą działalność energetyki, bo to jest jego wieloletnia działka. Mam przekonanie, że także fundusze europejskie, sposób ich rozliczania i nadzór nad inwestycjami, które są olbrzymie (…) – powiedział Tchórzewski.

– Musimy przyspieszyć realizację tych projektów w różnych miejscach, będzie sporo zadań do wykonania. Wierzę, że doświadczenie, które minister posiada, pomoże w tym, by z technologicznego i technicznego punktu widzenia więcej nam się udawało – dodał.

BiznesAlert.pl/Polska Agencja Prasowa

AKTUALIZACJA: 15.11.2017 r. godz. 16:18 (dodano wypowiedź ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego)