Tauron radzi, jak odeprzeć oszustów w przededniu świąt

5 grudnia 2023, 14:00 Alert

Tauron wystartował z nową kampanią promującą zasady bezpieczeństwa w okresie przedświątecznym. To reakcja na coraz większą liczbę oszustów w Internecie, którzy w tym czasie wykazują się szczególną aktywnością.

Haker. Źródło: freepik
Haker. Źródło: freepik

– Wzrosła aktywność cyberprzestępców próbujących wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą Tauron. W okresie przedświątecznym częściej dochodzi też do przestępstw internetowych. Tauron rusza z nową kampanią promującą zasady bezpieczeństwa w internecie i publikuje specjalny poradnik pod nazwą „W internecie rób prezenty bliskim, nie oszustom!” – czytamy w komunikacie spółki.

Tauron alarmuje, że w sieci można natknąć się na fałszywe strony internetowe, wykorzystujące jego logo i reklamujące się za pomocą mediów społecznościowych, takich jak Facebook. Przy ich użyciu cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane we współpracy z Grupą Tauron, zarówno poprzez kontakt telefoniczny, jak i komunikatory. – Aby ustrzec się przed oszustwami tego typu należy pamiętać, że główna, oryginalna strona Tauron ma adres www.tauron.pl, a system transakcyjny do obsługi klientów nosi nazwę Mój Tauron i znajduje się pod adresem www.mojtauron.pl – informuje firma.

Okres zimowy to czas wzmożonej aktywności wszelkiego rodzaju oszustów działających w Internecie. Każdego roku informujemy o coraz większej liczbie prób wyłudzenia danych osobowych lub pieniędzy, w szczególności przy okazji zakupu węgla czy wnoszeniu opłat za energię elektryczną. Popularną praktyką oszustów jest nakłanianie do finansowania inwestycji danej spółki. Tauron podkreśla, że w tej materii nie prowadzi w mediach społecznościowych żadnych kampanii promocyjnych.

Tauron / Jędrzej Stachura

Hakerzy polują na ofiary podszywając się pod spółki. Oto jak się bronić