AlertEnergia elektryczna

Tauron jest gotowy na ceny dynamiczne. Tłumaczy klientom ich specyfikę

Złoty, waluta. Źródło: Freepik

Złoty, waluta. Źródło: Freepik

Tauron przygotował system rozliczania umów opartych na cenach dynamicznych. Jest gotowy od strony dystrybucji i obsługi, ale podkreśla, że nowy mechanizm będzie wymagał zmiany nawyków. Nieefektywne zarządzanie zużyciem energii może bowiem skutkować wyższym rachunkiem niż zazwyczaj.

Tauron przygotował system rozliczania klientów zgodnie z założeniami umów z cenami dynamicznymi. Nowa oferta jest dostępna od 24 sierpnia 2024 roku na jego stronach internetowych.

– Dynamiczne ceny energii odzwierciedlają wahania cen na rynku energii elektrycznej. Finalna cena energii elektrycznej jest więc uzależniona od cen godzinowych publikowanych na Rynku Dnia Następnego. Zależy nam, aby odbiorcy, którzy chcą korzystać z cen dynamicznych, posiadali wiedzę o tym, jak zmieniają się rynkowe ceny, i tym samym, jakie szanse oraz ryzyka, związane są się ze stosowaniem cen dynamicznych – mówi Mariusz Purat, prezes Tauron Sprzedaż.

Firma podkreśla, że korzystanie z taryfy dynamicznej wymaga od klienta świadomości, zaangażowania i zmiany nawyków. Może on dostosować swoje zużycie energii do okresów, w których ceny są niższe, co pozwala na wygenerowanie oszczędności. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z dynamicznych cen energii elektrycznej nie gwarantuje automatycznie obniżenia rachunków. Istnieje ryzyko, że przy braku efektywnego zarządzania zużyciem energii przez klienta w odpowiedzi na zmieniające się ceny, rachunek za energię może być wyższy niż zazwyczaj – czytamy w komunikacie.

Warto dodać, że wybór oferty z cenami dynamicznymi nie oznacza konieczności zmiany taryfy. Odbiorca energii może pozostać w aktualnej grupie taryfowej i być jednocześnie rozliczany według cen dynamicznych.

Tauron / Jędrzej Stachura

Inteligentny dom wesprze taryfę dynamiczną


Powiązane artykuły

Nowy wyścig zbrojeń. Najwięksi gracze przemysłu obronnego [RANKING]

Globalne napięcia geopolityczne, konflikty zbrojne i nieprzewidywalność autorytarnych reżimów napędzają wyścig zbrojeń na skalę, jakiej świat nie widział od dekad....
Karta graficzna. Źródło: Freepik

Nvidia pierwszą firmą z kapitalizacją rynkową 4 bilionów dolarów

Nvidia przeszła do historii światowych rynków finansowych, stając się pierwszą notowaną na giełdzie spółką, której kapitalizacja przekroczyła 4 biliony dolarów....
Moskwa Fot. Freepik

Rosja przejęła aktywa warte 50 mld dolarów w trzy lata wojny

Moskwa coraz mocniej centralizuje gospodarkę w model „twierdzy Rosja”. W trzy lata wojny na Ukrainie państwo skonfiskowało majątek o wartości...

Udostępnij:

Facebook X X X