Tauron Ciepło rozpoczął sezon grzewczy

1 października 2020, 17:15 Alert
Tauron
Fot. Tauron

Już około 90 procent wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych a zarazem odbiorców Tauron Ciepło zdecydowało o rozpoczęciu sezonu grzewczego. Oznacza to, że 700 tysięcy mieszkańców aglomeracji śląsko-dąbrowskiej może już korzystać z ciepła sieciowego – informuje spółka.

Spadek temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego

Spadek temperatury powietrza w ostatnich dniach spowodował napływ wniosków spółdzielni mieszkaniowych oraz zarządców nieruchomości o uruchomienie dostaw ciepła. – Jesteśmy przygotowani do sezonu grzewczego, kolejne wnioski ze strony spółdzielni mieszkaniowych i zarządców budynków realizujemy na bieżąco, bez zakłóceń – mówi Piotr Zalejski, dyrektor departamentu przesyłu Tauron Ciepło.

W Tauron Ciepło zgłoszenie rozpoczęcia sezonu grzewczego możliwe jest zdalnie, za pośrednictwem elektronicznego Biura Obsługi Klienta (eBOK Ciepło) lub poprzez wysłanie wniosku drogą mailową. W obu przypadkach konieczne jest podanie adresu dostawy ciepła. Warto przypomnieć, że dostawy są uruchamiane i wstrzymywane w dowolnym terminie, na wniosek wspólnoty, spółdzielni lub zarządcy obiektu.

– W okresie przejściowym, na początku jesieni, kiedy zapotrzebowanie na ciepło nie jest wysokie, dostawy ciepła do mieszkań w pełni reguluje automatyka pogodowa, która uruchamia lub wyłącza ogrzewanie przy ustalonej temperaturze zewnętrznej. Najczęściej stosowany próg temperatury ustalany na wniosek klienta to około 12-14 stopni Celsjusza – dodaje Piotr Zalejski.

To drugi sezon grzewczy w czasie pandemii koronawirusa. Sezon grzewczy 2019/2020 w Tauron Ciepło rozpoczął się w podobnym terminie – również z końcem września, a zakończył w czerwcu 2020 roku.

Tauron/Jędrzej Stachura

Tauron zainwestuje ponad pół mld zł w rozwój sieci dystrybucyjnej Śląska