Tauron dołączył do smogobusa w Katowicach. Będzie promował wymianę kopciuchów

18 października 2021, 06:30 Alert

Tauron dołącza do kampanii, która ma zachęcić mieszkańców Katowic do wymiany starych kotłów węglowych na bardziej ekologiczne metody ogrzewania. Od 16 do 2 grudnia smogobus będzie odwiedzał różne dzielnice miasta.

Dym z komina,. fot. Pixabay
Dym z komina,. fot. Pixabay

Tauron podał, że zaplanował działania informacyjne skierowane do mieszkańców budynków wielorodzinnych, które można podłączyć do sieci ciepłowniczej w ramach likwidacji niskiej emisji. W tym roku firma przyłączy w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej 53 MWt ciepła, a do 2025 roku planuje przyłączać do sieci ciepłowniczej średnio około 45 MWt ciepła rocznie – czytamy w komunikacie.

Od 16 października do 2 grudnia, w dzielnicach Katowic objętych siecią ciepłowniczą Tauron Ciepło będzie informował mieszkańców o możliwościach podłączenia do sieci budynków oraz pozyskania dofinansowań do instalacji wewnętrznych.

– Zależy nam na tym, aby dotrzeć z informacjami bezpośrednio do mieszkańców. Działania związane z likwidacją niskiej emisji obejmują konkretne obszary do przyłączenia do sieci ciepłowniczej. Trasa smogobusa obejmuje też dzielnice Śródmieście, Załęże, Bogucice, Józefowiec, Dąbrówka Mała, Koszutka, Zawodzie i Piotrowice, które znajdują się w okolicy przebiegu naszej sieci ciepłowniczej – mówi Wojciech Frank, wiceprezes Tauron Ciepło.

Jest to druga edycja akcji organizowanej przez UM w Katowicach. Autobus kursuje w Katowicach od 25 września 2021 roku.

Tauron/Jędrzej Stachura

Tauron otrzymał nagrodę za raport roczny